Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • resz2

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis TV vásárlás előtt állok én is, ahogy itt oly sokan mások. :)
    Kiszemeltem az LG lf652v televíziója lenne, de nem tudok dönteni az 50es és 55ös verziók közül. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta a számítógépről, illetve videójátékokkal is játszanék, NES-től WiiU-ig. (bár tudom, hogy retrojátékokra egy CRT lenne az optimális, de ennyire nem törekszem az autentikusságra.) 3D egyáltalán nem érdekel, csakis az kisebb input lag miatt esett a választásom erre a szériára. :)
    A tévé-kanapé távolság úgy 3-3,5 m, amihez, ha jól olvasom azért már el-elkélne az 55ös méret. A falon még épphogy elférne, de elbizonytalanodtam, mert nem tudom, hogy megér-e +40 ezer Ft-ot az a +20-30 centi távolság amit a nagyobb képátló nyújt. Illetve az alábbi kérdések is felmerültek bennem:

    - A nagyobb felület és azonos specifikáció miatt jelentkezhetnek plusz hibák? Jobban észrevehető felhősödés vagy sávosodás vagy … akármi?

    - Több helyen is olvastam optimális távolságról és maximális távolságról, de mi van a minimális távolságokkal? Ugyanis esetenként közelebb is ülnénk a tévéhez és gondolom a nagyobb méretnél a nagyobb pixelek miatt ez a távolság is módosul valamelyest. (Bár, ha az optimális távolságot szokás föltüntetni minimum távolságként akkor ez a kérdés tárgytalan.)

    - Már régóta húzódik ez az ügy és lassan belelógunk a foci eb-be is. E típusok esetén mit gondoltok; várhatóak nagyobb akciók, melyeket még érdemes lenne kivárni? Vagy tavalyi, kifutó modell lévén ilyesmire már ne nagyon számítsak?

    Igyekeztem utánaolvasni a dolgoknak pl. itt a fórumon is, de nem mindenre találtam egyértelmű választ, úgyhogy remélem nem kérdezek túl nagy badarságokat. :)

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

  • resz2

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Melyik TV-t ajánlanátok az alábbi kritériumok alapján:

    Képátló: 55 col
    Távolság: kb. 3 méterről
    Panel: IPS (nagy betekintési szög fontossága miatt)

    Keret: Max 260k +/- 10k

    Felhasználás: Leginkább filmnézés (IPTV, DVD, laptop)

    Felbontás és okos funkciók tekintetében nincsenek különösebb elvárások, de azért nem baj, ha sikerülne olyanokat kifogni, amelyek valamelyest jobb szintet képviselnek a költségvetés lehetőségeihez mérten. :)

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák