Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kispalsz

    tag

    Sziasztok!
    korábban eggy LG 47" TV-m volt, az tönkrement LG 47LW5590.
    Kölcsön kaptunk egy LG 42" LF652v TV.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    400k ( jó lenne 250k -300k közelében maradni)
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Az esetek 70% TV nézés, többnyire Digi HD csatornái. Néha van olyan, hogy nem HD, de ott nem is mindig a minőség a lényeg.. 30% RTL Most és TV2 PLAY,.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    4m távolságból nézzük, egy 4 m széles a kanapéról. 65+ méretben gondolkodtam.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Leginkább, esete, nappal körbe süti a nap a szobát, de van redőny, ha épp filmet szeretnénk nézni, de ez ritka. Sokkszor redőny nélkül így sem látjuk, de nem is fontos, mert sokszor csak radió funkciónak használjuk.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    4 m távolságóbl 4 méter széles kanapén.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    van Raspberry PI3 kodi lejátszóm, azon eddig mindent le tudtam játszani.
    youtube-ot jó lenne kitenni a TV-re android telók vannak, valamint képernyő tükrözés is jó lenne.
    HA olyan pip lenne, hogy több digi csatornát ki tudok rakni egyszerre, és amíg raklám van a másikat nézem, és a reklám a kicsi képben menne, no annak örülnék :)
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Van egy erősítő, ami nem HDMI képes, de nincs is használva, de szeretném az elvi lehetőséget meghagyni, optikai bemenete van.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    középen, de falra is szeretném majd később rakni
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Eddig LG TV-k voltak, ezzel van tapasztalatom. Vannak nyűgjeim, ezeket lent leírom
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    új garanciás

    Szóval sok problémánk van. Leginkább TV nézésre használjuk a TV-t. Igen mi azok vagyunk, akik a TV guide alapján választanak valami műsort.
    1) LG TV-nek főleg az új modellene kifejezetten lassú volt a guide, lassú volt az első indítás, és utána is lassan lépkedett benne, lassan lehetett lapozni. A guide felületen alig volt csak 4-5 csatorna megjelenítve , pedig elfért volna több rajta. Emiatt a TV guide nagyon fontos nekünk.

    2) Az első 47" TV ben volt automata fényerő állítás. Az új 42"-os modelben nincs, ráadásul a távirányítón sincs külön gomb erre. Mi nappal max fényerőn, este közepesen, éjszaka, ha nem tudok aludni akkor full minimál fényerőn használom a TV-t. Fontos funkció, és a menüben sokat kell barangolni, mire átállítom. Gyorsmenüben sincs benne.

    3) Alapból nem használunk erősítőt, el is van pakolva minden ezzel kapcsolatos cucc. Nincs soundbar meg ilyenek. A TV-t a TV hangszóróján hallgatjuk, melynek minősége még a korábbi 47"-os modellnél jó volt, a 42"-os modellen már korántsem. Nincs ereje, nagyon fel kell csavarni hogy szóljon, akkor meg nem természetes a hangja. TV adásról beszélek.

    4) Minimális kikapcsolási időzartam. Tök jó hogy van, de 4 óránál nem lehet kevesebbre venni. Persze van elalvásidőzítő, de a fene sem szeret belemenni állandóan. Jó lenne, ha lehetne állítani 1 órára, vagy 2 órára. De a 4 óra az nagyon sok.

    5) Legyen vezetékes LAN képes ne csak WIFIs, jó lenne egy alap DLNA funkcionalitás, bár a KODIval megoldom, de LAN legyen rajta
    6) Tudjon rögzíteni
    7) Csatornaváltás legyen gyors( Digi TV, kártya nélkül)
    8)Távirányító érzékeljen 6m távolságból is

    előny: valamilyen smart home alól lehessen vezérelni, ne csak saját aplikációval.

    Látszik a fentiekből, hogy nekünk a funkcionalitás talán fontosabb a képminőségnél, persze, ha a jelenlegi TV-nél LG 42" LF652V nem rosszabb a képminőség. De gondolom ennyi idő alatt már fejlődött azért a technika.

  • kispalsz

    tag

    válasz doktordrog #83572 üzenetére

    Ne haragudj, előre is elnézést kérek!

    Ha egy ilyet veszel neki, biztos nem fog panaszkodni a képminőségre:
    [link]
    :)

    Én is kerestem annó anyósnak, nála a méret volt a lényeg, és egy 55" LCD mellett döntötünk 4-5 éve. Olyan nagy lett ( kb 2 méterről) nézik, hogy be sem tudják látni.

    Ilyen anyós, szülő kérdésben még a távirányító és menürendszer bonyolultsági fokát érdemes nézni. Sajnos konkrét típusban nem tudok segíteni, én is TV-t keresek, de még nem kaptam válasz :(

    Bocs még1x a fenti viccelődésért.

  • kispalsz

    tag

    Sziasztok Nem tudtok olyan tesztet, ahol a TV tényleges tv menüjét mutatja be. Pl milyen a guide, hogy működik a felvétel, lehet -e programozni milyen a Time shift, tud-e hálózatra menteni,.Ha felvétel van tudok-e másik forráson nézni mást. Milyen a csatornakezelője, csatornakereseés, átrendezés. Milyen gyorsan indul el a tv tv módban, lehet e ez az alapértelmezett indítás. Teletext van-e pl ha valaki hallássérült. Tudom konzervatív dolog Tv-n tv műsort nézni, de lehet pár embernek segít a döntésben, ha nem csak az extra szolgáltatásokat látja.
    Tcl 745 -t néztem ki egyenlőre, de még a fenti dolgokról infókat gyűjtök.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák