Aktív témák

  • killer

    tag

    Én is elmondom az én véleményemet, de nem hiszem, hogy bármi újat is mondanék :) :

    Egy rendszer (os+tűzfal+avprg+sb...) nemcsak attól jó, hogy linux, vagy MS van rajta, ill. hogy milyen egyéb progitól hisszük azt, hogy védve vagyunk, nagyon fontos hogy mindez ''up to date'' legyen.
    Alapvetően minden feltörhető, csak nem mind1, hogy hogyan, mennyi idő alatt és hogy mennyi idő kellett ahhoz, hogy valaki elsajátítsa az ehhez szükséges ismereteket, egy a biztos, hogy tűzfal nélkül netre lépni bátor dolog :)
    Szerintem mindenkinek más és más megoldás jön be, mert vagy nem engedhet meg magának külön tűzfal gépet, vagy nem ért a linuxhoz, vagy nincs pénze jogtiszta software-re, esetleg hardware-re és lehet, hogy gépe erőforrásainak a felét is felemésztené egy, már ''használhatóbb'' megoldás.
    So, mindenkinek ki kell választani a neki leginkább megfelelőt. Bármilyen ismertebb FW prg elég egy wines desktop gépre, aki feltör egy folyamatosan frissített NPFW-t, vagy ZA-ot, annak nem lesz gondja egy linux-szal sem...
    Az NPFW (Norton Personal Firewall) egyszerű, de jól működik, viszont pénzes, igaz nem vészes, de akkor is. Az meg egy másik dolog, hogy találkoztam már olyannal, hogy ez is úgy el volt konfigolva, hogy az ment át rajta, aki akart. Én a ZoneAlarmot is a nortonos progival helyezem egy szintre, de a gyakorlat szerint az utóbbi még jobb is picivel. Egy fokkal már komolyabb mondjuk egy Conseal, viszont mit teszel, ha lejárt a 30 napos tryout? :) Ti. - lehet vitatkozni - épp ezen program törése enged be néhány külső érdeklődőt...
    Egy linuxszos megolás külön vassal párosítva már igen komolyan elkészíthető, annak aki ért hozzá, mert aki csak hiszi, az kevésbé lesz védve a ''szuper tűzfalam van'' felállítása után, mint egy nortonos wines...
    A sokmilliós hardware-es tűzfalakról meg lehet álmodozni, bár el lehet gondolkozni, hogy megéri-e ennyit költeni a gépen lévő adatok védelmére (ki-ki ossza le magának :)
    A vírusos témát most kihagyom, így is sokat jártattam az ujjam :)
    Valahol hallottam/olvastam egy érdekeset, aminek a lényege: „a 100% védelemnél használhatatlan a gép'' ...

    mnx

Aktív témák