Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeee

    senior tag

    Sziasztok! Nem tudom hogy az ssd problémával jöhetek-e ebben a fórumban, de mivel ez a legaktívabb, gondoltam teszek egy próbát. 2 hónapja vásároltam egy Kingston 2,5" SSD HyperX Fury SATA3 120GB SHFS37A/120G winyót. A probléma az vele, hogy egyszercsak gondol egyet, leginkább terhelés alatt játék közben kimered a kép és eltűnik a rendszerből/eszközkezelőből is az ssd.. Nem rendszer probléma, mert a bios sem látja. A Z87k lapon csináltam egy bios frissítést pénteken. Egészen ma hajnalig ment a gép, erre hajnalban amikor ki akartam kapcsolni, megint elszállt. Amikor megtörténik ez a jelenség, át szoktam dugdosni/cserélgetni a sata kábelt ill a táp kábelt és akkor megint jó 1-2 napig. Gondolom a táp lehúzása reseteli a memóriáját, vagy valami ilyesmi. Egyébként van egy majdnem ugyanilyen (más számozású) ssd a gépben a rendszernek, azzal semmi gond nincs. Szóval a kábel probléma is kilővel. Gondoltam arra is hogy a táp kábel egy eres, arról van leosztva 5 eszköz, ebből 1 dvd író, egy 2 terrás winyó, meg 2 ssd és lehet hogy nem bírná a táp? Dehát akkor a többi is vacakolna, szóval ez sem valószínű. Esetleg van/lehet valami bios beállítás ami miatt nem működik stabilan? Vagyez egyértelmű hardver hiba? Mert akkor szervíz... Csak nem akarok hülyét csinálni magamból, mielőtt visszaviszem, ezért fordulok hozzátok. Előre is köszönöm a segítséget.

  • zeee

    senior tag

    válasz tom_tol #28714 üzenetére

    Nem mondanàm. Hard disc sentinel részletes önteszt közben nagy képfájlt írattam olvastattam vele tegnap előtt, szóval kapta az ívet, de 34 fokig kúszott fel csak. Ez talán még normàlis szerintem. Most vettem egy fsp hyper 500 tàpot tegnap, egy olcsó belépő szintű chieftec volt benne, megérdemelte amúgy is már ezt a gép. Az aida stressztesztje viszont továbbra is leáll és bepirosodik a 2 grafikon ablak. Tapogatózás a sötétben... De útálom ezt. Majd este nekiugrok és elkezdem lehúzgálni az eszközöket. Még ezt nem próbáltam a kérdéses ssd-vel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák