Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaRTiNuS

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nagyszüleim régi képeit, negatívjait és diáit szeretném szkennelni. Csak nem tudom mit lenne érdemes vennem, azt láttam utómunkálatra Silverfast jó segítséget nyújt. Néztem az Epson V600-ast, az ugye tud mindent, de a filmeket föl kell darabolni stb. Néztem az Epson FF-680W, amivel a fotókkal gyorsan tudnék haladni. Vagy fele annyiért ott a Pulstek Z300-as. Diára külön ott a Pulstek 8200i. Nem tudom eldönteni, hogy külön válasszam a fotókat és diát és filmeket vagy egy géppel. Azért az se baj, ha nem lassú, mert elég sok fényképről filmről van szó.

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • MaRTiNuS

    csendes tag

    válasz turorudi #1048 üzenetére

    Ha kevés lenne akkor V600 mellett döntöttem volna. Van még super8 ésnormal8 film is 1 jó nagy szatyorral ehhez tudtam használtan venni egy Somikon film szkennert. Van egy szatyor negatív és dia. Ha pár darab lenne akkor egy síkágyas is jó lenne, de soknak érzem egyszerűbb lenne a tekercseket befűzni egy diaszkennerbe. Vagy pl. Plustek 8100 és egy Plustek Z300 kombo.

  • MaRTiNuS

    csendes tag

    Elkezdtem az arhiválást beszereztem pár eszközt.
    Somikon Normal8/Super8 a filmekhez ezt csak teszteltem.
    Plustek 8200i SE diákat próbálgattam.

    Plustek Z300-at vettem 600dpi-vel elég zajos és mivel egyesével kell a képeket belerakni kicsit lassú. Ami pozitív, hogy a saját programja az esetleges ferde állást automatikusan javítja.

    Mivel sok a fotóm vettem egy Canon RS40-est, szuperhalk gyorsabb, viszont nem korrigálja a képek dölését, ez régi filmeknél ahol nem egyformán vágták vagy csak az adagoló nem elég precíz stb. utómunkát igényel. (Jah dupla szeknner hátoldalt is tud egyből)

    Írja a doksija 300 képenként görgőket vizes ronggyal megpucolni és amit adtak kendőt azzal az üveglapot. Eljött amitől féltem elkezdett csikozni. Oké pucolás, hát semmit nem ért, gondolom zsírosak a görgők.

    Akkor a görgők cserélhetőek is és a kopásból adódóan lehet korrekciózni a lapadagolást.

    Átraktam a Plustekbe és jó lett a kép.

    Plustekkel csináltam olyan 700 képet a Canonnal 400-at. Szívesebben használnám a Canont, mert gyorsabb és csöndes, de egyenlőre a szkennelési minőség kritikán aluli.

    Ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák