Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fisi

    senior tag

    válasz Prego #122 üzenetére

    Hello prego!

    Nekem volt Genius Colorpage II- és III- am is.
    Az árukhoz képest szépen szkenneltek, soha nem romlottak el- igaz húúúúúúdesokat nem szkenneltem velük csak mint egy átlaguser...
    A Colorpage III, már az én ízlésemnek nem volt olyan jó mint az elődje bár sokkal többet tudott- legalább is szolgáltatásban és színmélységbhen. Ami viszont nem volt jó rajta a régebbihez képest az az hogy bizonyos DPI- knél igen pixeles lett (!!!!) a végeredmény ha a képet 100%- ra nagyítottam ki- tehát az eredeti méretére.
    Aztán vettem tavaly egy CAnoscan 4200- at...
    Na ez már szkenner- legalább is a régihez képest. Nincs baj a színekkel- meg ezt állíthatod is ahogy neked jó- de házi felhasználásra igen nagy felbontást 3200 DPi- t is tud -és ezt hardweresen!!!
    Tehát egy negatívról is le tudok húzni vele húúh de rég volt asszem 14 megapixeles képet!!!!
    Egyszerre 4 diát ill. negát tudsz szkennelni vele- de nem tudom hogy kapható- e még a típus???
    A szoftveres körítése is első osztályú- nekem nagyon bejött- csak ajánlani tudom!
    Gondolom az általad írt Lide se lehet rossz de azok kevesebet tudnak????!??

    fisi

  • fisi

    senior tag

    válasz epzon #686 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Canon Mg 7550 multit- amivel nagyon meg vagyok elégedve.
    Azonban a scannelés közben sajnos előjött az, hogy bár nyomtatóban, és scannerben sem vagyok mai csirke, valahogy az alapokkal mégsem teljesen vagyok tisztában.

    Kérdésem a következő:
    Ennek a készüléknek a szkennere a gyári leírás szerint 4800x 2400 dpi- s. Azonban mikor bemegyek a fejlett lehetőségek panelben a max felbontás csak 1200 dpi. Hol van a 4800 dpis felbontás?? Esetleg valamit nem állította, engedélyeztem be még??

    Ennek előtte egy canoscan 4200 scannerem volt, amit nagyon szerettem, azonban 4 év után a nagy semmittevésben megadta magát.Annak volt dia - negatív feltéte is meg CCD- s colt.

    Ennek csak Cis- es a scannere. Józan paraszti ésszel, szemmel mit veszek észre minőségben ehhez képest??
    Bizonyára sokan felhördülnek a profik közül, de mivel adott, és más nincs biza veszettül szkenneltem vele mostanában fotókat is.
    Itt annyit vettem észre, hogy full felbontásban egynémely képeknél sávosodást véltem felfedezni, amit a rácshiba eltávolítása opció elég jól meg is szüntetett.

    Megpróbálom beilleszteni a panel képét, esetleg ha valaki szánna rá időt, ajánlhatna optimális beállítást rá.

    Köszönöm a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • fisi

    senior tag

    válasz fisi #687 üzenetére

    Most még esetleg az jutott eszembe hogy csak azért nem adja be a 4800 dpi-t mert hogy ezek régi kis méretű fényképek lennének?? :F

Új hozzászólás Aktív témák