Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • isapeti

    aktív tag

    válasz bebean #79 üzenetére

    CanoScan 4200F-hez tudomásom szerint külön meg kell venni a feltétet... van viszont 2 Epson a Perfection 2480 és 2580, amiket nagyon dícsérnek, adnak hozzá diafeltétet, utóbbiban pedig automata filmtovábbító is van! Ehhez képest nem is drágák, csak a 2480-at már nem gyártják, így nehéz beszerezni (én épp ezen vagyok :) ), 25.000 Ft körül van az ára, a 2580 pedig 35-37K körül. Ez utóbbit ha minden igaz, a hétvégén ki tudom próbálni. A két szkenner szinte tök ugyanaz, csak ez a fentebb írt fícsör a plusz a 2580-ban.
    Elég komolynak tűnő teszteken mindketten nagyon jól szerepeltek (a Canon is), 3.2-es denzitásuk van, ami már elég a diaszkenneléshez (értelemszerűen NEM a többszázezres Agfákkal és Heidelbergekkel kell összehasonlítani).

    "Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

  • Longeye

    tag

    válasz bebean #111 üzenetére

    Sziasztok!

    Most vásároltam egy Canoscan 4200F típusú scannert, mivel a jó öreg UMAX Astra 1220P (P=párhuzamos port) scannerem elhunyta magát.
    Nem szándékoztam cserélni, mivel elégedett voltam vele, de hát elöregedett ...
    No mindegy, mivel munkám volt rá, ezért sürgős volt az új beszerzése (volt rá bő egy napom).
    Eddig az Astra volt az első saját scannerem, a munkahelyemen pedig dolgoztam már HP-vel. (Ezért is ejtettem ki még a fórum olvasása előtt a HP-t.)
    Miután végigolvastam a fórumot és szétnéztem a weben is a különböző gyártók körében, ''sebtiben'' erre a típusra esett a választásom. 25.900,- ruppóért szereztem be, de a Weben megrendelhető 21.000,- alatt is, egy nem túl bizalomgerjesztő cégnél.

    Maradéktalanul elégedett vagyok vele, számomra a sebesség volt a legfontosabb, de persze a minőség is. Legtöbbször (kb. 70%-ban) szürkeárnyalatos képet scannelek, és elég a 300dpi körüli felbontás. Néha szükség van OCR-re is. Ez a fekete szépség 2,6 s alatt dobja az előnézeti képet és kb 10 s -ba kerül egy A4-es teljes lap beolvasása 600 dpi-ben, szóval simán hozza a reklámokban szereplő értékeket. Az előző scanneremnél az eszköz határozta meg az anyag beolvasásának sebességét, most attól függ én milyen gyorsan tudom a lapokat cserélgetni.
    A hozzá adott programok nagyon barátságosak, kezesek, könnyen telepíthetőek, jól használhatóak. Adtak hozzá egy nagyon jónak tűnő képszerkesztő progrit is ArcSoft PhotoStudio a neve, de ezzel még nem foglalkoztam. Nem vagyok profi grafikus, főleg webre dolgozom és a GIMP-et használom ehhez.
    Hogy egy előző kérdésre is válaszoljak: a ''diafeltét'' be van építve a fedélbe.
    Ha valakinek esetleg fontos: a hozzá adott programok nem beszélni magyar, de a leírás igen.

    /* Egy lelkes kontár */

  • artos

    tag

    válasz bebean #141 üzenetére

    Csak az a baja hogy 1600dpi a tényleges felbontás, merőlegesen 3200.

Új hozzászólás Aktív témák