Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olahjana

    tag

    sziasztok
    szeretném a segítségetek kérni abban, hogy milyen routert lenne érdemes vennem.
    Amire használnám:
    - internet 10-15Mbit
    - USB csati és torrent használat telefonon tableten keresztül
    - a rá csatlakoztatott winyót elérjem bármilyen eszközről (pl a meglévő régi LCD tvmben HDMI WIFI okos androidos sticket téve tudjak filmet lejátszani)
    a lényeg az lenne, hogy különállóan tudjak rá tölteni de mindennel elérjem és le tudjam játszani.
    wifi elég erős legyen hogy 1 födémen át még jó legyen vagy a háztól 20 méterig még ok legyen.
    Kérdés: ezek folyamatosan pörgetik a winchestert? vagy ha nem kell akkor megállítja?
    csak mert nem tudom hogy a kis notiwinyó, esetleg külső tápos 3,5'' os meddig bírná.
    Választ ha 1 mód van rá priviben,
    árban ha nagyon szuper, úgy 25000ig elmegyek, de ha 15búl kijön sem bánom.
    A gépről másolás ha lassabb sem gond 10 MB már elég
    esetleg jobban járnék egy gyengébb router plusz gyengébb NAS kombinacióval?
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • olahjana

    tag

    válasz Gubek-Einste #31699 üzenetére

    koszi
    nekem a NAS-al sincs bajom. alapvetően a direkt filemegosztást preferálnám, mert nem tudom,hogy a NAS csak DLNA-n keresztül osztja e meg az adatot, vagy így is mint ezek?
    mivel elég sokat filmezek, sorozatozom, ezért az okosTV stick mellett döntenék a rendszerem felallitasanal, mert androidra van bsplayer már, amivel tömöritett állományból is meg tud nyitni, illetve feliratot keresni hozzá.
    lényegesen kényelmesebb megoldásnak tűnik.
    amenyiben ezt az elérést a NASal is meg tudom oldani úgy ok lehet a dolog.
    sajna nem vágom a témát, de az ottani elérésrél, dlnaról nem sok jót hallottam. a torrentezős dolog sem tudom hogy működik ott.
    a routeres változatnal a telefonos app volt szimpi.
    ilyen háttérinfókkal melyik verzió lenne inkább preferált?
    köszi mégegyszer

  • olahjana

    tag

    sziasztok
    wifi routert keresek ami eleg 120 nmre. Kb 15-18m a legtávolabbi pont házon belül, de jó lenne ha az udvaron még 15 méterre elérne az ereje, illetve a pincefödmen is lemenne a jel.
    netem az csak 15mb-es csak, de fontos lenne az usb csati, hogy mediatárként tudjam használni.torrenteznie, filmlejátszás és másolás is lenne róla, ezért azt bírnia kellene
    esetleg egy appal elérni. mit tudtok ajánlani?
    köszi
    a modem+router kombináció mennyire kerülendő?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák