Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Hello,

    Router gondokkal küzdök, és ha nem sikerült megoldani új router kell vennem. Jelenleg csak 10/100 as van, mert sikeresen átvertek azzal a hazugsággal, hogy ráírták a dobozra is h /1000 de azt csak wifin keresztül napfényes és meg vagy hűvös délutánokon tudja, mert én sosem mértem annyit.

    A lényeg, hogy nem merek többet ezzel sakkozni, szeretném a legolcsóbb még gigabites routert. Nem értek hozzá, nem is tudom minek kellene 50 v 100 ezer forintos bárkinek is, nekem arra kell, hogy legyen, és tegye a dolgát.

    Pl ezt találtam [TP-LINK Archer C5 V4.0 AC1200 ] de meglepő hogy alig 10.000 ft, lehet ez is átverés, kb 15 től látta ilyesmiket, még fél éve, mikor kiderült hogy nem a szolgáltató miatt vagyok 10MB ra limitálva.

    ok, ha már itt vagyok, megkérdezném, hogy azt melyik érték jelzi, hogy mekkora a hatósugara? Ablak mellett van, ablakokon és 1 ajtón kellene átmentjen a jel, de az udvaron kb 7-9 méterre már semmi jelem nincs, ha egy nagyobb hatótávú nem sokkal drágább az érdekelne, amúgy megvagyok a4g-vel is a házon kívül.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz MaCS_70 #77066 üzenetére

    Köszönöm,

    De biztos jól írtad a modellt? Jó pár boltban megnéztem, és nincs ilyen modell, a legközelebbi amit találtam az ASUS RT-AC53, Dual Band AC 750 Gigabit Router, de ez már 18.000ft, az általam linkelt kb 10.000-hez képest.

    A vélhetően jobb, itt csak a wifi jelre, annak erősségére és hatótávjára vonatkozik, vagy van bármi más is, amiben jobb egy drágább router? Nekem kábelen csatlakozik a gépemhez amin dolgozom, a wifi teljesen irreleváns, persze kell hogy legyen, de nem használom.

    Elnézést ha értetlenkedem, csak szeretném megérteni, hogy kell-e nekem drágább cucc, vagy jó az olcsó is ami épp annyit tud amennyit a sávszélességem enged.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Hello
    Ajánlottátok ezt a modell ASUS AC57U, gondoltam majd leakciózzák BF alkalmával, de sehol nem lett olcsóbb, viszont mikor jobban megnéztem (román) emagon csak 15 értékelése van és az is elég siralmas, sokan arra panaszkodnak hogy nem stabil az 5ghz es jel, ami nem tudom mit jelent, de 15 vélemény az nem sok, még ha mind pozitív lenne akkor sem.
    Ellenben itt van ez a modell [AC1200 Dual Band] amit több mint 200an értékeltek, és többnyire mindenki elégedett vele.

    Az érdekelne hogy biztos az előbbi a jobb választás?

    /Azért cserélném, mert a jelenlegi TP link routerem valamiért nem hajalndó portot nyitni, minden létező beállítást kipróbáltam már (amatőr szinten) és még a 80 as port is zárva van, pedig ez alapból be van állítva hard reset után is./

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok,

    Azt szeretném kérdezni hogy milyen gigabites routert érdemes jelenleg venni? Nem értek hozzá, nem is izgatnak a technikai adatok, BF promóban csomagot váltottam és a jelenlegi router már nem tud 100Mbit nél többet, nekem meg 500 kellene, ezért cserélném.

    Fogalmam sincs mit tud jobban egy 50k-s egy 20k-nál, nálam utóbbi a max keret és csak annyi kikötésem lenne, hogy 2 ablakon keresztül, kiérjen még az udvarra, a mostaninál eléggé gyenge a jel, de ennek csak 3 antennája van és mivel nem tud gigabit-et, annyira nem nehéz jobban venni (gondolom én).
    Sokaknak ezt a modellt ajánljátok "Asus AC57U" most ez is BF akcióban van, de az emagos értékelések alapján elég kicsi a hatósugara, és nem jó az 5ghz-es jel.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Intruder2k5 #84049 üzenetére

    Neked és jack982-nek is köszönöm a segítséget.

    Annyit szeretnék kérdezni hogy konyha nyelve mi a különbség a routerek között? Pl írtad hogy xy alá már nem érdemes menni, de ezt mit jelent? Rossz lesz a wifi hatótáv, vagy könnyebb feltörni? Vagy nem értem, mert én semmi extrára nem használom, ha tudna gigabitet a mostani 100 évig ellennék vele...

    TP-Link Archer C6, AC1200, Gigabit, Dual-Band VS. TP-Link Archer AX10, Dual-band, WiFi 6, Gigabit

    Pl ez a kettő ég és föld?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák