Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz TeebyKay #94497 üzenetére

    Szia!

    Halk megjegyzés csak, a Telekom által adott, említett Technicolor ONT Wi-Fi tekintetében nagyon jó, én komolyabb routert adtam el mellőle, mert feleslegessé vált, egy éve szolgálja ki hibátlanul, stabilan és gyors nettel vezeték nélküli kapcsolaton is az eszközeinket az FGA2233.
    Első körben érdemes az érintett Wi-Fi beállításokat ellenőrizned, szükség esetén módosítanod.
    Vehetsz persze saját routert, de ha az ONT nem képes lefedni a teljes lakást, mert problémás befolyásoló tényezők adottak, akkor egy router sem feltétlenül fogja, olyankor érdemes két eszközzel megoldani.
    Arra figyelj, hogy ha TV szolgáltatás is van, ráadásul Androidos box, az nem megy bármilyen eszközről, sok esetben az ONT-n kell hagyni, vagy arra kötött megfelelő switchen. (IGMP)
    Switch megfelelő lehet akár az olcsóbb TL-SG.... szériából is olyan típus, amira szükséged van.

    [ Szerkesztve ]

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz TeebyKay #94497 üzenetére

    Jelenleg 1gbps-es netem van, lehet lesz majd 2gbps-re újítva, de nincs rá igény, hogy ekkora sávszélesség wifin átmenjen, az igényes eszközök úgyis vezetékkel vannak rákötve.
    Gigabites csomaghoz nem lesz gond eszközt venni, a 2 Gbps-eshez már 100k felett kezdődnek az eszközök.

    Természetesen minél kevesebb, a 20 ezres sávból a TP-Link Archer AX10 AX1500 Router-t néztem, nem tudom van-e jobb vagy hasonló ajánlat (tetszik ez a beamforming technológia, nem tudom mennyire hasznos).
    Érdemes lenne olyan eszközt venni amely támogatja a vezetékes mesh hálózat kialakítását, a TP-Link OneMesh csak vezetékmentes csatlakozást és repeater-t támogat mint másodlagos eszközt.
    Asus AX55 megfelelő lehet.

    Egyéb: Tudtok esetleg egy teljesen átlagos gigabites switchet is ajánlani vagy menjek a switch topicba? Mivel 8-10 eszköz van vezetékkel bekötve (jelenleg egy régi tp-link router van switchnek bekonfigurálva).
    Ha csak port szám növelés a cél akkor bármilyen switch megfelelő lesz a célra.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák