Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    válasz Multibit #49696 üzenetére

    Igyekszem. Ha nem is lesz olyan alapos, mint B-L-A-C-K fórumtársé, de mindenféleképpen megírom a tapasztalatokat.

  • Jim74

    nagyúr

    válasz Multibit #49696 üzenetére

    Megtörtént az üzembe helyezés. Tapasztalatok:
    - a felhasználói felület szokatlan a TP-Link után, de megkockáztatom, hogy talán jobb, de ez ízlések és pofonok. Nekem jobban tetszik, de ez lehet akár az újdonság varázsa is.
    Mindent csak egyszer mértem, mert sajnos csak ennyire volt időm. Lenovo P70 telefonnal, 2.4 GHz-es hálózaton.

    - A router közvetlen közelében nem tapasztaltam a wifi sebességben jelentős eltérést, sőt talán a TP-Link gyorsabb volt. De itt ilyen eltérésekre kell gondolni, hogy 48 Mbps vs. 53 Mbps. Számomra ez mérési hiba kategória.

    - A NAS-ról LAN-on keresztüli file-művelet mintha gyorsabb lenne az ASUS-nál. Itt megkockáztatok akár 25% különbséget is.

    - És most jön a meglepetés. A legkritikusabb helyre voltam kíváncsi igazából: a garázs. A routertől a legmesszebb lévő helység. 2 ytong és egy gipszkarton fal, szekrények, polcok telepakolva a jel útjában, mindez kb. 15 méter légvonalban. Itt néha azért voltak problémáim a jellel korábban.
    TP-Link WDR3600 mérés:

    ASUS AC1200G+ mérés

    Nem hittem a szememnek.... :Y Érdemes figyelni a wifi jelszintet elvileg mutató kis ikont. Az ASUS-nál kisebb jelszintet mutat, mégis klasszisokkal gyorsabb volt a sebesség.

    Ettől függetlenül ebből ne vonjon le senki messzemenő követeztetéseket, mert ez azért nem egy részletes teszt, de engem meggyőzött eddig a készülék. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák