Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Joshi #64931 üzenetére

    "De hangsúlyozom, ezek szinte kizárólag a VW szériát érintette."
    Az XW7000-nél én valamiféle anomáliát vélek felfedezni. És akkor itt egy kérdésem is lenne a hozzáértőktől. Az ON/OFF végpontmérés ugye nem csak egy kontraszt értékből áll (pl 5000:1), hanem ott kell lennie fekete és fehér értékeknek is. Most vagy a fekete, vagy a fehér értéke nem megy el addig amíg kellene. Ezt milyen értékből látjuk? Mármint hogy a fehér nem elég világos, vagy a fekete nem elég sötét.

  • péjé

    őstag

    válasz Joshi #64931 üzenetére

    Azt el tudom képzelni hogy mint a dlp chipek gyártásánál is van vagy 7-8 minőségi kategória és a prémium gyártók/modellek kapják a felső 1-2 kategóriát, a lejjebb eső alkatrészek pedig mennek az alsóbb kategóriákba (más tömeggyártásnál is használják ezt).
    Elképzelhető hogy bizonyos sorozatokat jobban érint ez míg mást egyáltalán nem. Hogy minden legyártott panel rossz legyen azt nem tudom elképzelni de egy dlp-hez képest kisebb az élettartamuk az köztudott.
    Mindenesetre ehhez a sony kellene ahol biztos vagyok benne hogy darabra tudják mennyi hibás van/lehet és mit reklamáltak meg ebből.
    Mi ugye a hibásakkal találkozunk itt de ezt csak becsülni lehet mekkora százaléka a jól üzemelő gépeknek. Az mondjuk elgondolkodtató hogy a magas kategórás sonyk között is akad azért ilyen hiba. Epsonokról nem hallani ilyet de sajna nincs is natív 4k gépük.
    Innentő meg marad hogy fentartásokkal kezeljük a sony/jvc gépeit. Sajna ezek lehetnének a továbblépés sokunk számára ha 4k felé szeretnénk elmozdulni de így lehet kimarad ez a fejlesztés nekem...:-)

Új hozzászólás Aktív témák