Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz python1 #62036 üzenetére

    elobb-utobb tenyleg lemerem, csak lusta vagyok ezzel szorakozni...arra vartam hatha Bigi elkezdi helyettem, de nem :P
    mar beszeltuk egyszer, igazan az lenne jo, ha egy adott vetitot elvinnenk egy dedikalt mozi szobaba, egy feher szobaba, meg hozzam mondjuk (3,5,10,20,50% adl meresre) na meg egy alr szoba is jatszhatna.
    meg nem olyan egyszeru betakarnom a 2x2 nm-t a mennyezeten. de majd feltolok vmi fekete geotextilt a fotos allvanyaimmal :)
    de szamomra nem kerdes, hogy egy 16:9 focimeccsen (10-12% adl) mar kozelebe nem vagyok egy moziszobahoz kepest kontrasztban. de szamszerusitve lennek erre kivancsi...
    szerintem nekem ez a 2x2 nm-es vilagos resz ront egesz sokat. ez a szonyeg alatta pl nagyon kivilagosodik foci alatt. de egy olyan jelenetnel amit screenshotoltal meg sztem nem vesztek sokat.
    vaszon alatti polcot pl. probaltam letakarni fekete barsonnyal. hol egyik oldalon, hol mindenhol. max immersionben segit. ha letakarom egyik oldalon szemre ugyanaz a kontraszt mint a masik oldalon vaszon aljan..persze hogy merve mi van megint nem tudom, de ha nem latom annyira nem erdekel. az is lehet, hogy a szonyeg meg a mennyezet siman ertelmetlenne teszi a polc letakarasat... :)
    vaszon ket oldala is full bebukik vilagosabb jeleneteknel is, szoval sztem ez a szin hobbimozi nappaliba vallalhato, ha a mennyezet is ilyen sotet...
    vaszonnal szemben en is full sotet vagyok, tele van a szoba ilyen csokibarna sotetitofuggonyokkel (sztem Csenelesnel is ugyanez a fuggony van amugy ha azt lattad)
    keszulok nagy szonyeget venni, meg ha nem is akarok tul vilagosat, meg azt is le fogom takarni vaszon alol letekert fekete szovettel, engem nem erdekel hogy nez ki amikor mozi van. nappal legyen minel pofasabb es legyen minel gyorsabb/egyszerubb a besotetites.

    a mennyezettel vagyok bajban. pl a szonyeg szepen kivilagosodik vilagos jeleneteknel..1.7meterre a vaszontol kezdodik ez a vilagoskek (szemre kb. feher) negyzet, aminek a vaszonhoz kozelebb eso oldala szemmel lathatoan is joval vilagosabb, mint a negyzet vaszontol tavolabb eso resze vetites kozben. ez az 1.7 meter a vaszontol nem eleg. gondoltam arra is, hogy lefestem olyan szinre, mint a vaszon alatti polc felem nezo resze. aztan a negyzet feleig (vaszontol 2.6 m) takarok fekete rolettaval. sztem ez eleg kellene hogy legyen, de ki tudja..
    de mar az is megfordult most a fejemben, hogy vilagosra behuzom egesz mennyezetet es egy ilyen 4.5 meter szeles motoros napellenzot kinyitok 3meterig..nappal sokkal elhetobb lenne. kerdes viszont, hogy a mennyezet hatso feher resze mennyit rontana a kontraszton annak ellenere, hogy tavol van a vaszontol...

    #62037Vhiktor ez a video arra jo, hogy rajottem hogy eveken at baromsagot csinaltam amikor feher mennyezettel vetitettem :D de az, hogy most mekkora kontrasztot vesztek 5% 10% 20% 50% adl-nel dedikalt szobahoz kepest, vagy hogy jobban jarnek-e alr vaszonnal egy kozepesen sotetitett nappaliban is az nem derul ki.
    kicsit demoztam szepinel, mas dedikalt szobat nem lattam, de csodalkozok hogy python szerint az o szobaja kb. hozza a dedikalt szobak szintjet. bar python szobajat csak kepen lattam.
    meg egyszer lattam 12000 epsont igazi alr vasznon, full vilagos szobaban, igaz oriasi belmagassag mellett de sztem jobb volt a kontraszt, mint nalam akkor 9400-on feher vasznon. pedig a vetito kontrasztban ugye hasonlo. az a baj igy semmi ertelme szemre talalgatni, ameddig itt irogatok kb. a meres felet megcsinalhattam volna mar. vilagos lepedot kifeszitenek a vaszon fole mennyezetre es merek ugy is az pl egesz konstruktiv lehetne masoknak is...par honapja ugyanitt tartottunk.. :N

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák