Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz spiky03 #30040 üzenetére

    dlp/lcd pilács szempontjából egykutya. :DDD
    legyen napi 3 óra, ebben benne van a pisiszünet ésatöbbi is. ez évi 1000 órát jelent (nekem 1800 óra csusszant be a vetítőbe, de az elmúlt fél évben sokszor bealudtam előtte és ment órákat feleslegesen) ez így mondjuk 3-4 év, de ebből az utolsó harmad már full fényerőn és hangon. vagy lámpacsere.
    az előző vetítőmet is úgy vettem, hogy az lesz az utolsó, utána már csak ledeset veszek. vettem hozzá plusz pilácsot, mert olcsó volt, 25k-ért, egyet kaptam a géphez ajándékba és a színkerék kezdett behangosodni. azt cseréltem 40k-ért. aztán megint hangos lett, van az uccsó pilácsban talán 1500 óra, azaz talán van vissza neki ugyanennyi, mielőtt a szürke felületem miatt nézhetetlenné haloványodik a fénye. egyelőre még nem annyira zavaróan hangos, de 500 óra múlva nem lehet majd megmaradni mellette megint. tartaléknak, csajozni jó.
    gazdasági totálkár egy vetítő 15.000 óra környékén már.
    hogy a ledesekben mi mihálylik meg mennyi idő múlva, az érdekes kérdés, de ha bő egy éve nem 360.000 környékén kezd a szóban forgó lg, hanem 260.000, mint most, akkor már megvettem volna. helyette viszont lőttem egy óccó 720p acert. ami még 1,5 évig húzza, aztán vagy kerítek bele egy olcsóbb pilácsot, és mondjuk 2-3 év múlva dobom ki. jó esetben :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák