Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz cigam #36037 üzenetére

    Pár %: nem tudom, mi alapján adják (gondolom, (detektált/vizsgált kártevők)*100, vagy hasonló lehet), de igazából nem is érdekel, a sorrend a lényeg, itt biztonságról van szó.
    Téves riasztás: tökéletes program nincs, de inkább legyen nálam koton, amikor nem kell, mint nem, amikor kellene.
    Ajánlás: ügyes, kiválasztod a második legszarabbat (felismerésben), majd feltételezed, hogy azt ajánlanám. Erre inkább nem reagálok, nem az a szint.
    Én egyébként olyat ajánlanék, ami nagyon jó felismerésben (elsők között van), használható a felülete (bár az új trendek miatt itt már inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy kevésbé rossz), és lehetőleg nem ad túl sok téves riasztást. Ez egyben a fontossági sorrend is. Még esetleg az is szóba kerülhet, hogy mennyire érzékelhető a jelenléte (pl. terhelés, hülye ablakok - ingyeneseknél pl. hogy "tudom, hogy jó vagyok, de vegyél meg, mert akkor még örülünk is" -, gyorsaság) de ez szubjektív, nehéz tesztelni/értékelni úgy, hogy mindenkinek megfelelő legyen.
    Erősség-gyengeség: Simán lehet, hogy pl. valakinek az a jó, ha átjáróház a gépe, de legalább nem basztatja a vírusirtó soha. Igen, van ilyen ember is, de vele nem szeretnék semmilyen kapcsolatot ápolni. Van azért egy arany középút, ami legyen ha kicsit keskeny is, az értelmesebb tömeg jó részének megfelel.
    Most komolyan olyan nehéz értékelni valamit, ha több, mint egy szempont van? :U

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • Essejó

    veterán

    válasz cigam #36037 üzenetére

    Ez pontosan így van!
    Ezzel együtt ha valamit olyan helyről szerzek be, vagy valamiért neccesnek érzem a dolgot és nem nagyobb 128 MB-nál akkor felküldöm ellenőrzésre a Vírustotálra, a kapott eredmény tükrében meg eldöntöm, hogy eldobom a cuccot és továbbkeresek vagy felhasználom.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák