Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz w.miki #31823 üzenetére

    Néhány éve még használtam egy Tualatin 1,4 / 512 MB gépet netezésre, nem egy tragikus helyzet, pedig a Firefox nem arról íres, hogy spórolna a RAM-mal.

    XP-t jól be kell hangolni, felesleges dolgokat tiltani, rendszervisszaállító szolgáltatás stb.

    Ilyeneken, hogy "védelem" magam részéről leginkább nevetni tudok, kb. 2000 óta semmiféle víruskeresőt, tűzfalat nem használok (kezdő újonc koromban szórakoztam ilyen hülyeségekkel), XP-vel is rendszergazdaként nyomultam. Közönséges router választ el a csak nyílt internettől (illetve router-modem, de ez mindegy).

    Viszont én nem kattintgatok gyanús levélmellékletekre és hasonlókra. Mi baj ért több, mint 10 év alatt? Pár vicces féreg, amit manuálisan leirtottam, Total Commander, Sysinternals használatával, gyakorlatilag többet tanultam belőle ezek működéséről, vagyis több hasznom lett belőle, mint amennyi kár ért.

    Nem is igazán értem, egyszerű háztartási gépen, ha a fontosabb adataidról másolat van, mitől kell rettegni? 5 évente tönkremegy a Windows? Újratelepíted, nagy kaland...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák