Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    Topikgazda

    válasz palfitom #94645 üzenetére

    10400F-re ez már nem igaz annyira, mert a 3600 újra 65-66k, így pedig a lap árának és RAM sebességének a figyelembevételével már nem lesz jobb ár-érték aránya az Intelnek. Így kb. fej-fej mellett lehetnek.
    A 10850k valóban nem lenne rossz, de szerintem az se egy igazán jó ajánlat 150k-ért, mert annak már gagyibb Z490 lap se elég a VRM miatt és hűtőből is pakolni kell rá egy legalább 25k-s darabot.

    #94644 Pkc83: szerintem az AMD nem akar árban versenyezni a Comet Lake-kel. Eleve esélytelen próbálkozás lenne, mert
    1. nem tudnak eleget gyártani így se az AMD-nél
    2. újabb/drágább bérgyártáson vannak
    3. DIY szegmensben alig vesz valaki Intelt
    4. OEM szegmensben szinte nincs is jelen desktop vonalon az AMD
    5. mobil procijaik szerintem jól vannak célozva/árazva
    6. Intel a 6-8 évvel ezelőtt felhúzott gyártósorain gyakorlatilag már rég nullára írt eszközökkel gyártja a comet-et, ezzel nehéz lenne árban versenyezni

    #94640 Fenn3gyer3k: vagy 10700(f) vagy ryzen 5800X. Ez most 100k vs 165k :D Teljesítményben 1080p-ben lesz max. 5% előny a Ryzen javára. Miután hűtőd már van, ezért annak a költsége se izgalmas a képletben. Én a helyedben megvenném a 10700f-et egy MSI Z490-A Pro-val és elkezdenék gondolkodni a 1080p-s monitor cseréjén. Durván jó kis config lesz az új procival/kártyával, kár az egésznek a végén odaverni egy oldschool fullhd-val :D

Új hozzászólás Aktív témák