Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    Üdv, egy olyan kérdésem lenne, hogy kinéztem a Brother HL-L3210CW nyomtatót. Átlagban napi 1 színes oldalt kellene nyomtatnom, de az a gondom, hogy nagyon rendszertelenül, lehet hogy több hétig se fogok nyomtatni és akkor egyszerre 20-30 oldalt. A tintasugarasok nálam mindig beszáradtak, mert elfelejtettem nyomtatni velük rendszeresen és nyomtatásonként fejcsere az kicsit húzós volt korábban. Egy ideje samu scx3400-t használok emiatt, de az nem színes és cserélném. Scannernek meg tartalék nyomtatónak megmaradna.
    Tudom, hogy magasabbak a költségek egy színes lézerrel mint a tintasugarasokkal, de ezt be tudom vállalni, pontosabban ha lehet, akkor azért utángyártott tonerrel üzemeltetném.
    Az utángyártott tonerekkel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Minőség, illetve a cég nem tesz ellenlépéseket, hogy utángyártottat lehessen használni?

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz scott_free #13796 üzenetére

    Szép egy monstrum, de tényleg elgondolkodtató. Gyakorlatilag elhasználja az ember a 2800 színes lapot belőle és akkor még valószínűleg fekete festék marad is benne és akkor megtarthatja sima fekete nyomtatónak utána egy jó ideig.
    Nálam 2800 színes lap az több év még akkor is ha ténylegesen jóval kevesebb lapra lesz elég a festék, mert nem chartokat akarok vele nyomtatni, hanem inkább képeket.
    Ráteszem a szűk listámra ezt a nyomtatót, 3-5 évre ez nekem elég lenne, ha nem tovább. Kösz.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Jim74 #13829 üzenetére

    Ha van helyed, ahova oda tudod rakni, akkor fórumtárs ajánlotta korábban a ricoh c342dn-t, 35e kb és az induló 2800-as toner ha ilyen ritkán nyomtatsz színeset akkor akár egy évtizedre is elég lesz.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Jim74 #13831 üzenetére

    Ahogy gondolod, annyit tudok ehhez hozzá tenni, hogy a multifunkciósok szkennere elég gyengus. Ha egy kicsit is adsz a minőségre vagy mondjuk fényképet is szeretnél beszkennelni az örökkévalóságnak, akkor ezek nem igazán ajánlottak. 1200dpi felett nem nagyon láttam még.
    A régebbi lapszkennerek meg béka segge alatti áron vannak és sokkal jobb a szkennelés minősége, de a drivert nem frissítik már viszont a vuescan megoldja a driver problémákat.
    Ha te is kb annyit használnád a szkennert, mint én, hogy kb havi 1 lap beolvasása meg fényképek, akkor nem is a fillérb.szás miatt, hanem a minőség miatt külső szkenner jobb megoldás. Iratot másolni meg azzal is lehet, ha szükséges nagy ritkán, de persze te tudod, hogy mire van igényed.

  • Baltazár123

    senior tag

    üdv mindenkinek, egy kérdésem lenne, kellene nekem egy scanner, mert a mostani megpusztult és arra gondoltam, hogy egy tintartályos multifunkciós tintasugarast vennék és akkor lenne tartalék nyomtatóm is. Minőségi színes nyomtatásra ott lenne a lézer, ezt inkább csak a gyerekek iskolai dolgaira, piszkozatokra, ilyesmikre használnám. A lényeg a minél olcsóbb működési költség lenne a tintasugaras kapcsán, a minőség másodlagos.

    ehhez mit szóltok: [link] - illetve a kérdés, hogy a canonok mennyire olcsóan üzemeltethetőek? alternatív forrásból is jöhet a tinta. A beszáradás ezeknél mennyire problémás?

    Ha van infótok, megköszönöm.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz PociAti #18235 üzenetére

    Köszönöm az információt. Nem fotókat nyomtatunk főleg, hanem a gyerekeknek mindenféle anyagot a tanuláshoz, amiket netről leszednek vagy a tanáraik átküldik. Meg egy csomó mindent nyomtatunk vele az iskolához, születésnapra vagy egyéb alkalmakra.
    Van normálisnak mondható hordozható célgépem a fotónyomtatásra meg egy brother cdw3270 színes lézer/led. Mondjuk persze nem hátrány, ha tudok majd ezzel is nyomtatni fotót.

    A lényeg annyi lenne, hogy minél olcsóbban tudjam működtetni, mert akkor lenne értelme megvennem a színes lézer mellé. A lézert azért nem olcsó üzemeltetni, még ha "prémium" utángyártott tonereket veszek, akkor se, de korábban meg az összes tintasugarasomnak beszáradt a feje. Nem nyomtatok rendszeresen, de hetente 1-2 oldal, aztán beesik egy nagyobb feladat a nyomtatónak, 30-40 oldal, utána megint csak pár oldalak.

    Bármit csináltam, mind beszáradt és úgy azért a fejjel együtt már húzós volt a nyomtatási költség, ezért váltottam lézerre. Elméletben ennek a canonnak van cserélhető karbantartó feje is, az talán megoldja a beszáradást. Tennék egy kísérletet vele, de akkor majd újraszámolom gyárit festékekkel, hogy mennyibe kerül az üzemeltetése.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cs.zs. #18260 üzenetére

    Hello, én a fejbeszáradástól tartok nagyon, mert rendszertelenül nyomtatunk. Van hogy, hetekig semmit, ezért a brother felé húzok.

    Illetve egy kérdés, hogy mik a hátrányok egy külső tartályoshoz képest ha van?

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cs.zs. #18263 üzenetére

    még csak ismerkedem a tintásokkal. pont a beszáradás miatt van egy brother 3270cdw nyomtatóm, ami tökéletes a célra, jó a nyomtatási minősége is, a frissítéseket kihagyom, így elmegy utángyártott tonerrel is, de sajnos az alacsony árfekvésű tonerek minősége leromlott és "poroznak". A tervem az, hogy veszek minőségibb utángyártottat, de annak 10e felett van darabja de mivel led, ezért a beszáradás nem fenyeget a ritka használat mellett sem, illetve fekete fehért tudok nyomtatni rajta.
    Emellé kéne egy színes tintasugaras, amit olcsóbb lenne használni. Főleg iskolai dokumentumok, rajzok, leckék, ilyesmit nyomtatok rajta, illetve a szkennerem kipurcant, tehát a szkenner is szempont lenne. A brother tintásoknak van karbantartó programja, de pocsék a szkennere, szóval nem tudom eldönteni még, hogy mi legyen, mennyire sz.r a brother szkennere valójában. A többi típusnál viszont tartok a beszáradástól. A led nyomtató előtt bármit csináltam, mindegyik beszáradt és fejcsere kb negyedévente, ezért váltottam ledre. fotót nem nyomtatok, nem szempont, van célnyomtatóm, canon arra célra, spéci papírral (szóval nem olcsón), de gyakorlatilag bolti képminőséget tud és hordozható, akksival, vihetem pl családi eseményekre és ott helyben tudok vele nyomtatni.

    Kb ezek a szempontjaim, kéne egy tintás nyomtató, ami nem drágán nyomtat, tud szkennelni, wifi kéne bele és hát a beszáradás nem jellemző rá. gyűjtöm az információt jelenleg, szóval köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat, ez az epson típus tetszik nekem így elsőre, rákerült a listámra.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cs.zs. #18266 üzenetére

    azt észrevettem, megtolták az árakat ügyesen, kereskedői rafinéria, de nekem például nem ajándék lesz, tudok várni pár hónapot is akár --- januárban már el szokták kezdeni a csak most csak neked akciókat, ha jók az emlékeim és ez nem csak a nyomtatókra igaz,

    ok, 1 kattintás, de ennyi erővel lehet az is bármikor, amire hp-s ismerős panaszkodik, hogy ott nem lehet a frissítést megtiltani és hogy neki állítólag már csak gyárit fogadta el a nyomtató utána, de ez másodkézből származó információ, viszont pont emiatt én inkább nem frissítek és akkor békesség van. A nyomtató még húzza pár évig, most 5 éves, ha egyszer meghibásodik, akkor ismerve a szervíz árakat, olcsóbb lesz újat venni.

Új hozzászólás Aktív témák