Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz PociAti #17214 üzenetére

    Ha kifogyott a gyári tinta, akkor még az életben sem vettem gyári tintát/patront, mindig utángyártottat használtam.

    Ez pedig kb. 6-7 különböző nyomtatóban legalább 18-20 különféle utángyártott tintát jelent.

    Problémát csakis akkor tapasztaltam, amikor HP nyomtatóban olyan utángyártott patront használtam, ami a nyomtatófejjel egybe volt építve, de amikor csak tintát töltöttem kiürült patronba, akkor sosem találkoztam tinta okozta problémával.

    Ez olyan, mint a motorolaj, semelyik autógyár sem gyárt motorolajat, van egy gyári szabvány, amit ha teljesít az olaj, akkor tölthető a motorba.

    Se a Canon, se a HP, se a többi nyomtatógyártó sem gyárt tintát, beszállítóik vannak, akik egy meghatározott gyári szabványt teljesítő löttyöt szállítanak. Ha ezt a szabványt teljesíti egy gyár tintája, akkor tölthető a nyomtatóba. Vannak megbízható tinta gyártók, egy jó minőségű pigment, vagy dye tinta előállítása nem űrtechnika.

    Az utángyártott tinta használata ellen a nyomtatógyártók persze védekeznek, egyrészt azzal, hogy tévhiteket terjesztenek a tintákkal kapcsolatban, másrészt azzal, hogy ha idegen patront találnak a nyomtatóban, akkor megvonják a garanciát.

    Ez az ellenkezés természetesen teljesen érthető a részükről, a nyomtató gyártása nem hoz semmi hasznot, a haszon a gyári kellékek (tinta, nyomtatópapír) eladásán van.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák