Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz jiggajigga #1607 üzenetére

    Szia! Én mindig is a HP-ra esküdtem, ami az elmúlt napokban sajnos tényé is vált. Ugyanis kb. 2 évig egy Epson RX520-asom volt (ajándékba kaptam vadi újan, az illető már az első héten megbánta, hogy epsont vett).

    Epson: Az epsonokkal alapvetően egy baj van, a fej. Piezo elven működik és egy életre adják, nem cserélhető. Többet van beleszáradva tinta mint nincs, és ez független attól, hogy gyári vagy utángyártott a patron, de gyárival még sűrűbben beleszárad a tinta. A patronok minimum felét - ha nem többet - fejtisztításra pocsékolja el, ezzel lehet spórolni, ha nem kapcsolod ki a nyomtatót. Hiába van külön a négy szín benne, ha nem egyszerre cseréled őket, hanem megvárod mire a többiből is kifogyogat az alján levő tinta, akkor nagyon rábasztál, mert a 4 fejtisztítás, amit utána csinál, már ki is üríti az első patront. Szervize csak egy van magyarországon, ott azt hiszik, hogy ők az istenek. Utángyártott patronnal be se küldd a nyomtatót, mert visszaküldik, hogy ezzel nem foglalkoznak. Eredeti patron 4 szín/8ml színenként: ~10-12e Ft, utángyártott 4 szín/16ml: ~2e Ft.

    Canon: mióta csak eredeti patronnal hajlandók csak működni (tudom, lehet mókolni vele, csak nem mindenki ért hozzá) nálam szóba se jöhet.

    HP: a hp nyomtatók túlnyomó többségében egybe van építve a fej a tintatartóval. Így amikor kifogy, kicseréled a fejet is, gyakorlatilag fel van újítva a nyomtatód. Annyira egyszerű a felépítésük, hogy gyakorlatilag nincs ami elromoljon bennük. Van pár ismerősöm, akiknek HP DeskJet 500/600-asuk van, ezek a modellek már igencsak >15 évesek és a mai napig kifogástalanul működnek. Évente kell egy csepp olaj a fejet vezető rúdra és kész.

    Nálam elsődleges szempont nyomtatóvásárláskor, hogy legyen hozzá kapható utángyártott patron. Megnézem, hogy hol, mennyiért lehet beszerezni és ehhez próbálok nyomtatót választani. Otthoni használatra szerintem a sebesség harmadlagos szempont. Hogy miért? Otthon nem nyomtat az ember száz oldalakat a főnökének határidőre. Ismerősöknek nincs az a pénz, hogy én fényképet nyomtassak, elküldöm nekik a képet emilben és nyomtassák ki ők, ha akarják. Ha nem bízol az utánygyártott tinták minőségében, vagy nem felelnek meg, akkor azt lehet csinálni, hogy veszel 2 eredeti patront, és amikor összejött annyi fénykép ami az adott típus szerint nagyjából kifogyasztja a patront, akkor beteszed az eredetit és kinyomtatod azzal, kifogy, visszateszed az utánygyártottat.

    Szóval ismét HP nyomtató tulajdonosa lettem, HP Deskjet F2280-ast vettem. Eddig kifogástalanul működik, nyomtat, szkennel, másol, csak épp az ebédet nem főzi meg. Kis helyet foglal. A sebessége is elfogadható. Én teljes nagyságú színes oldalakat szoktam nyomtatni normál minőségben sima A4-es papírra. Így 2-3 lap / perc körül van. A sebességet különben úgy adják meg, hogy gyors módban, szöveges oldalra, nem képekre, azzal nincs is gond, úgy nagyjából annyi is, amennyit írnak. Patron árak: eredeti fekete+színes, 5-5ml: ~8e Ft. Eredeti XL fekete+színes, 12-12ml: ~9e Ft. Utángyártott XL fekete+színes: 22+22ml: ~5-6e Ft. Egyetlen helyen találtam különben az országban ezt a típust, mivel fél évente a HP lecseréli a patronjait és a modelljeit. Ára postaköltséggel együtt 15.500 Ft volt. Ez szerintem olyan ár, hogy ha egy-két év múlva valamiért mégis bedöglene (ami nem valószínű), nem fogom szervizbe vinni javíttatni 5-6e Ft-os óradíjért, hanem inkább kivágom a kukába és veszek másikat helyette.

    Adok egy linket, ahol meg tudod nézni, hogy van-e utángyártott patron ahhoz a típushoz amit kinéztél, vagy csak eredeti, árakkal, milliliterekkel, így könnyen össze tudod hasonlítani:

    http://www.tonerkereso.hu/kompatgy.php?gyarto=HP&printerkereses=HP%20DeskJet

Új hozzászólás Aktív témák