Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz Traxx #9086 üzenetére

    A monitoros kép és a nyomatós kép el fog térni egymástól. Kalibrált monitor is kéne, és még ekkor sem biztos a maximális egyezés. Alapvetően pedig nem fotó nyomtató, hanem színes nyomtató. Bár furcsállom, hogy a minőséget feltolva nem lett jobb minőségű a nyomat. Egyébként nem tudom mi a baj, de lehet kapni nyomtató fejet ha pl beszáradt vagy csíkoz. Üzleti szintű nyomtató és elérhető hozzá ilyesmi...

    Már sejtem hogy mire kell. Egy autóipari beszállítottnál is dolgoztam, ahol a gyártástechnológusok ontották az ilyen színes nyomatokat a gyártásnak, dokumentációnak, auditokhoz.
    Ezek eszik a festéket, mert a gyártók néhány színes ábrával kalkulálnak nyomtatásonként. szóval nem mindegy ez sem.

    Az utóda a 8100 egy kicsit jobb nyomtatási költségben, kvázi ugyan az, így a sok adatot elnézve talán a szegély mentes nyomtatás amiben különbözik igazándiból.
    Kicsit elszakadva a HP tól van pl a
    Canon PIXMA iP7250 (Bőven 30k alatt van, nyomtatási költségben szerintem drágább mint a hp, de 5 tintával dolgozik!)
    Van még pár de az ár határt átlépik nem kicsit hanem nagyon.

    De lépjük át kicsit és egy alap nyomtató:
    Canon MAXIFY iB4050
    Canon PIXMA iX6850 (A3)

    Nagyon átlépve:
    Canon PIXMA PRO-100S (8 tintával) 170k ért :)

    Epsonokat nem ismerem. A mostaniakat. Sokat küzdöttem velük és nekem elég lett a küzdelemből.
    Ha nézegeted őket az L120 -at gyorsan húzd ki a listáról. Egyetlen ok miatt mert 720x720dpi -t tud csak. Ha a minőség fontos volt ezt észre fogod venni.
    L110 és L130 elvileg ugye 5760x1440dpi. A hp 8000 4800x1200dpi, Canon 7250 9600x2400dpi.
    Epson esetében biztos hogy a nyomtatás a legolcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák