Új hozzászólás Aktív témák

  • atala

    Topikgazda

    válasz Steve007 #10078 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy milyen gyakran döglenek bele a fejek, hanem az, hogy elég egyszer kifognod egy rossz minőségű patront, és azzal már be is dugult a fej, amit kidugítani nem lehet.
    Ráadásul ennél a nyomtatónál a fej nem közvetlenül a patronból kapja a tintát, hanem egy szivattyún és csöveken keresztül jut el a tinta a fejig.
    Ha észre is veszed, a dugulást, akkor nagyon sokat kell nyomtatni, hogy átmossad a rendszert.

    A másik, hogy az utángyártott patronokban nem pigmentes tinta van, hanem sima dye, abból is gyengébb mint a gyári dye tinta.
    Tehát ha utángyártott patront használsz, elfelejtheted hogy vízálló, és UV álló legyen a nyomatod.

    Ezért írtam, azt, hogy akkor már jobban jársz ha veszel bele tölthető patront, és jó minőségű pigmentes tintát.
    Szerencsére én már évek óta használom ugyan azt a tintát, és megbízható, nem kell keresgélnem.
    Így ezzel a kombinációval 0,8 Ft-ra jön ki egy fekete oldal nyomtatása.
    Egy másik gépbe egyszer tettem bele másfajta pigmentes tintát, és pikk-pakk eldugította a fejet.

    Ha szerencséd van, és jó minőségű az utángyártott patron, akkor kibírhat 1,5-2 évet a fej. Feltéve, ha mindig ugyan azt a minőséget kapod. Persze attól még le kell mondanod a víz, és UV állóságról.

Új hozzászólás Aktív témák