Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azirazur

    újonc

    Sziasztok!

    Eddig asztali gépem volt, azonban már nem az igazi és többet kell utaznom. (Kollégium stb.) Épp ezért gondoltam, hogy a félrerakott pénzemből beújítok egy laptopot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában, egy hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Nos amit úgy "szívesen" rászánnék az olyan 200-220e. Nagyjábóli maximum 250e.(Ha kicsivel drágább még beleférhet)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Inkább hobbi szintű. Iskolai feladatok elvégzése, netezés, illetve játék.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Fontosnak tartom megemlíteni, hogy játék szempontjából szeretnék egy "korszerűbbet", azonban ez nem azt takarja, hogy FPS tengerbe szeretnék játszani verseny szerűen.Újabb játékokat kipróbálás szinten tudjam futtatni, medium beállításokkal mondjuk. Amivel játszok CS:GO, LOL, GTA V

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Ebben nem vagyok jártas. Nincs szükségem feltétlen nagy kijelzőre. A többi igényhez igazítva, ahogy belefér.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Konkrétan utazás közben nem hiszem hogy sokat. Egyébként heti szintű utazásaim lennének.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Egyértelműen Windows

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Eddig hozzávetőleg 500 gigával mentem és igazából elég volt, nagyjából. Ha esetleg nagyobb a tárhely az csak jobb. SSD pozitívum, visazont(ha) van benne akkor elég egy kisebb is. Azonban ez nem annyira fontos.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Lan esetén: 10/100/1000

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindkettő szóba jöhet, azonban az újabbat preferálnám.

    Acer Aspire laptokat nézegettem, nem tudom kinek mi a véleménye róluk, árban és nagyjából teljesítményben is fekszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák