Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaba#10

    csendes tag

    Sziasztok!
    Laptop vásárlás előtt állok, és nem igazán mozgok otthonosan a témában, ezért szeretném a segítségeteket kérni a választásban, vagy legalább az iránymutatásban. Még a márkák között sem tudok eligazodni laptop ügyben (mármint, hogy melyik miért is jó, vagy miért nem, stb.), nem hogy ezen belül a típusok között is.
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek előre is.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában, minél előbb.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100-120 ezer HuF.
    (3) Felhasználási kör?
    Netezés, filmnézés, ilyesmi, semmi komoly.
    (4) Játékra használnád-e?
    Nem igazán, max. kisebb játékokra.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség, megbízhatóság, időtállóság.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem fontos, csak ha belefér az árba.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15"
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Lehetőleg nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500 (1000) GB HDD; 4 GB RAM
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új gép.

  • Gaba#10

    csendes tag

    válasz szabonagyur #81401 üzenetére

    Visszaolvastam pár oldalt, de azt gondoltam jobb így, ha leírom a saját igényeimet.

    Köszönöm a válaszokat.

  • Gaba#10

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Lenovo Z50-70 vásárlása ugye nem ajánlott a garanciális javítás milyensége miatt. Na most, én már korábban kitöltöttem a kérdőívet, és akkor nekem is a Fujitsu A544-et ajánlottátok, de a Lenovo ezen típusa is megtetszett. Azóta folyamatosan olvasgatlak Titeket, mert még mindig ezen 2 gép között vacilálok. Illetve sok más tesztet, stb. olvasgattam, nézegettem, de ki tudja azok milyenek... Sajnos egy egyszeri, hozzá nem értő felhasználó, mint én, kénytelen ilyesmikre is hagyatkozni.

    A rossz szerviztől eltekintve (nyilván ez magában is már elég nagy baj) sem éri meg a Lenovo, a Fujitsu helyett? Specifikációit tekintve jobb lehetőségekkel (legalábbis számomra így volt értelmezhető, aztán ki tudja) lenne megvásárolható a Lenovo, de elbizonytalanítottatok már itt elég sok mindennel kapcsolatban róla (a FHD kijelző még sem olyan jó/szép, stb.)

    Játszani nem nagyon szeretnék, de azért ebben a kategóriában egy közepes gépet szeretnék venni.

    Tudom, unalmas, és hozzá nem értő a hozzászólásom, de ha valaki mégis tud érdemben tanácsot adni a dilemmámban, azt megköszönöm. Ha pedig nem, akkor nem.

    Elnézést a zavarásért, és ha nem voltam világos, akkor vegyétek tárgytalannak a dolgot.

  • Gaba#10

    csendes tag

    válasz Khelben #83634 üzenetére

    Értem. Akkor a Fujitsu-val szemben ez az FHD kijelző nem sok előnyt jelent olyan alapdolgokban, amikre én használnám a gépet (filmezés, netezés, ilyesmi)?!

    És akkor valószínűleg összességében sem kellene a Lenovo-ban gondolkodnom.

  • Gaba#10

    csendes tag

    Sziasztok.
    Segítsègeteket szeretnèm kèrni laptopvásárlás előtt.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Pár napon belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    220-240 ezer

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Netezès, filmezès.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindegy.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem nagyon, 1-2 alkalommal èvente, hazautazásnál.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi vagy windows.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gèp.

    Igazából a legfontosabb az lenne a számomra, hogy pár èvig használható, megbízható legyen a laptop arra a cèlra, amit leírtam.
    Angliában èlek, ezèrt itteni oldalakról linkelek 2 gèpet. Ezek közül melyik lenne a jobb, vèlemènyetek szerint?! Korábban nem volt itt javasolt a Lenovo, igaz csak a hazai szervíz miatt, ha jól tudom. Tudnátok hasonló gèpeket ajánlani tudásban, minősègben mèg ezen az árkategórián belül?

    http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/hp-pavilion-15-ak085na-15-6-laptop-white-10139942-pdt.html

    http://www.laptopoutlet.co.uk/lenovo-z50-70-15-6-gaming-laptop-intel-core-i7-4510u-12gb-ram-1tb-hdd-dvdrw-w.html

    Nagyon szèpen köszönöm a segítsèget.

  • Gaba#10

    csendes tag

    válasz Khelben #108554 üzenetére

    Köszönöm.
    Ès melyik lenne az az ársáv akkor amelyikben már èrdemes lenne keresgèlnem a megbízhatóság miatt?! Esetleg 1-2 ajánlott gèp abból?
    Elnèzèst, köszönöm mèg egyszer.

  • Gaba#10

    csendes tag

    válasz QwErTy42 #108555 üzenetére

    Neked is köszönöm. Ezek azok a dolgok, amikre èn nem gondoltam volna.

  • Gaba#10

    csendes tag

    Sziasztok.
    Köszönöm a válaszokat.

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most aktuális a vásárlás.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400-500 ezer forint.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Kezdő, belépő szinten photoshop és egyéb adobe programok használatára.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lenne játékra használva.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6"
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem valószínű. Keveset lenne hordozva, vagy lehet semennyit sem.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows vagy semmi.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    256-512 GB SSD , és 8-16GB RAM
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új gépet szeretnék mindenképpen, ha szükséges akár kicsit több ráfordítással is.

    Köszönöm szépen mégegyszer a tanácsokat, információkat.

Új hozzászólás Aktív témák