Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ossa

    tag

    Tisztelettel a segítségeteket kérném!

    Egy IBM-LENOVO Thinkpad Z60m olimpia edition tulajdonosa vagyok.Az öreg hűséges lassan 10 éve szolgál nálam hibátlanul, de úgy érzem, az idő lassan-lassan eljár majd felette.
    Hiába tettem bele SSD-t, hiába bővítettem memóriát egyedül a 9 cellás akkunak volt értelme.
    Megtartom Anyámnak böngészni tökéletes. Ezért szeretnék egy ugyanolyan megbízható igényesen összerakott notebookot venni.

    A legfontosabb szempont: Apple terméket biztosan NEM akarok vásárolni!
    Ezen kívül bármilyen márka szóba jöhet.

    A kérdések:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Az idei évben valamikor.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    minimum 250.000 és maximum 650.000 Ft.

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    office, filmezés, netezés, skype, zenehallgatás, fotószerkesztés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    én nem játszom, de ha kb. 2 GB körül lenne a videokártya mérete, akkor az 10 évig megint jó lesz... :)

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15"-17" IPS panel legyen és lehetőleg matt! 16:9 képarány

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem lesz hordozva, csak alkalmanként, de azt nem szeretném ha a kijelző kihajtható lenne.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    csak Windows (8) jöhet szóba.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD/SSD ez talán mindegy, a RAM legalább 8 GB és bővíthető, de ha 16 GB - akkor az 10 évig megint jó lesz... :)

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, pöcökegér nagyon a szívemhez nőtt (bár szerintem ez leszűkítené 2 db gyártóra), ujjlenyomat leolvasót is szerettem, ha nincs nem baj, express card, optikai meghajtó, infra jó lenne, SDXC olvasó, cseppálló billentyű, a ház anyaga lehetőleg igényes és erős anyagból legyen

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    új gép, kibővített garancia ennél is fog érdekelni.

    A válaszokat előre is köszönöm.

  • ossa

    tag

    válasz Khelben #88814 üzenetére

    A válaszod köszönöm. :R

    1. A képszerkesztés hobbiszinten értem. Fotozom, de nem mindig kell képet szerkeszteni. Tehát elég lehet egy jobb felbontású TN panel.
    2. A videokártya lehet alaplapi integrált is. Azért 2GB írtam, hogy a közeljövőben se legyen grafikus probléma. Amúgy állandóan hűtőpadon lenne használva, a melegedést csökkentve.
    3. USB-s RED-SNAKE-kel megoldom, ez nem lesz gond.

    Ha van express card akkor a HDMI csatlakozó nem is lehet majd probléma.
    Köszöntem.

Új hozzászólás Aktív témák