Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarabeus

    tag

    válasz Ispy #128875 üzenetére

    Én is megelégedve használok egy ilyen gépet egy hete, üdv a klubban! :)
    Nem találtam jobb alternatívát ebben az 50-60 ezer forintos árszegmensben, remélem még pár évig nem lesz vele gondunk. X230-at néztem még, de így utólag beláttam, hogy a 12.5 col az bizony picike lett volna.

    Viszont az én gépem i5 3320-al szerelt, nem akartam 2. generációs gépet venni már. :U

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz Yany #130003 üzenetére

    Valóban, az 50-60k közötti használt üzleti kategóriában kapni 3. generációs Intel procival szerelt gépet is, már csak az integrált VGA (Intel HD 3000 vs Intel HD 4000 utóbbi úgy 40%-al erősebb) miatt is felelőtlenség lenne 2. generációsat venni véleményem szerint.

    A linkelt hirdetés pedig csalóka, ugyanis a képeken egy Dell E5430 látható, nem E6430s. A 6430s minőségibb anyagokból készült, de attól az E5430 is rendesen össze van rakva (nekem is egy ilyen gépem van, megvagyok vele elégedve).

    @bazsimano: Szerintem ha jól szétnézel akkor még beleférhet az SSD is a keretbe, ha nem akkor viszont ajánlott majd beszerezni egy 128ast mindenképp, óriásit dob a sebességen. Dell, HP, Lenovo Thinkpad üzleti. Ilyen áron mondhatni csak ezek játszanak.

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz NandorHUN #130454 üzenetére

    HP 250 G4 15.6"-ban jó választás lehet, de minimum i3-as procival, kerüljük el a Celeron N-nel való bosszankodást (és lassúságot). Tudnivalók a HDD/SSD-s gépekről:
    HP 250 G4 és G5 esetén kettő opció van:
    (A) gyárilag HDD-s: nincs m.2 foglalat csak sima 2.5 sata
    (B) gyárilag SSD-s: nincs 2.5" sata, hanem egy atalakitoval ra van kotve egy m.2 átalakito. Ebbe lehet nagy m.2-t venni 2280-as meretben vagy az ODD helyere egy caddy a HDD-nek

    IPS nyílván ennyi pénzért kizárt, illetve ha hajnaldó vagy leadni a 15.6"-ról akkor sok használt 14.0" üzleti típus van az aprón amik olcsóbbak, mint a G4. Ezek a Dell E5430, E6430, Lenovo T430, HP 8470p.

    Ezek a gépek, - a 250 G4 is - sokkal jobban bírják az egyetemre hordást, és a nyitás csukást, mint az általad említett konzumer Lenovo laptopok. Lehet van bennük dedikált VGA, de neked tanulásra ahhoz semmi szükséged, illetve általában nem látják el ezeket a gépeket megfelelő hűtésrendszerrel így nagy terheléskor könnyen forró tud lenni a gép és levesz az órajelekből. Plusz vacak műanyag borítás, gyenge zsanérok, gépelésre a legkevésbé alkalmas billentyűzet.

    Mielőtt még nem olvastam a topikot, és én is egyetemre néztem laptopot, vettem egy Lenovo G580at, hogy hú 2 GB GT 635m van benne, de jó lesz az nekem...

    Had ne mondjam, pár hónap után a zsanér kitört a helyéről (így előadásra hordozás kilőve) majd 1.5 év után elfüstölt az alaplap.. :)

    Topikgazdákat kérdezném, hogy esetleg nem-e lenne jó a <100k-hoz a szokásos üzleti laptopokat beírni a topik összefoglalóba, mint ajánlott típusok? Vannak még olyan egyetemisták is ebben az országban, kiknek éppen elég egy 50-60ks üzleti a nyamvadt PDF-eket olvasni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz NandorHUN #130462 üzenetére

    Hasonló kategóriát képvisel minőségben, mint a G580 és társai. Nem hordozásra tervezték ezeket a Lenovokat, én maradnék a HP-nál. Tanulásra, irodára elég kell legyen egy i3 is, annyit nem ér az i5, hogy benned legyen a félsz, mikor esik szét a géped. (Lehet érződik a kellemetlen tapasztalatom, ettől függetlenül lehet az Ideapad 100 már nem annyira vészes, de első ránézésre eléggé hasonló, ha csak a zsanérjait is nézem..)

    És igen, a Celeronos G4 kerülendő, illetve van még Pentiumos (Pentium N3700, bár ez 4 mag, de ne tévesszen meg) az is. Csakis i3. :)

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz EnterR #131659 üzenetére

    Dell E5430, E6430, Thinkpad T430. Nem ártana egy Core i5 3xxxm, az Intel HD 4000 legalább egy 30%ot ver az Intel HD 3000-re. Mivel árban teljesen egy szinten van egy I5 2520m, mint pl. egy i5 3320m innentől kezdve szerintem magától értetődő melyiket célszerűbb választani.

    Chrome, Word, Adobe reccsenés nélkül megy nekem E5430-on i5 3320m-mel, több ablakkal, egyszerre. SSD van a gépben ugyebár az sokat számít.. :)

    Teljesen korrekt gépek ezek, egyedül a TN panelre nem olyan jó ránézni az asztali LG IPS monitorom mellett.. :B

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -1-2 hónap múlva

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    -Maximum 100k

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    -Egyetemen jegyzetelés, Office, PDF olvasás, Chrome

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -Nem használnám játékra

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    -14.0 vagy 15.6 col, Full HD, IPS

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    -Egyetemre néha vinném, utazás közben is használva lenne alkalomadtán vonaton.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -Nem fontos

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Nem lényeg, saját SSD és RAM is megy bele

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Magyar billentyűzet, HDMI

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt

    A jelenlegi Dell Latitude E5430-as laptopomról szeretnék upgradelni egy olyan üzletire, amiben FHD IPS panel van. Rengeteget tanulok laptopról, és bántóan rosszak a betekintési szögek és színek az otthoni LG IPS monitorom után. Tudom, hogy 100 ezer forintért olyan kijelzőt nem fogok kapni, de ettől már csak van jobb.

    Utána olvastam kicsit a topicban, Dell E7470 lenne az, ami hozná az IPS FHD-t 100 ezer körül. Természetesen minél olcsóbban kijönnék annál jobb lenne. Viszont ahogy olvastam, szeret elszállni az alaplap ennél a típusnál. Ez még most is igaz? :( Illetve nagy ugrás lenne az E5430-hoz képest a kijelző? Egyéb más alternatíva Dell-en kívül? Ennek a mostani E5430-nak számomra nagyon jó a billentyűzete, a sebessége is rendben van egy i5 3320m-mel egyedül a kijelzője gyengécske..

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz Chaser #143901 üzenetére

    @Tikakukac: Elírtam, nyílván E7440-re gondoltam. :B E5430-hoz 1600x900 TN a legyárott legjobb panel, jól tudom?

    @Chaser: Értem, igazából tényleg szeretnék ugrani FHD-ra, mert egyre jobban erre a felbontásra vannak optimalizálva a weboldalak így 2018 közepén.. Hátha tényleg már aminek alaplap baja volt, azon kijött. Ez az egy típus játszik akkor ebben az árkategóriában kizárólagosan?

    Aprón látok egyet 75kért Német billentyűzettel, hozzá magyar billt +8kért, ennyiért vajon megéri beleugrani?

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    Még lenne két kérdesem Dell E7440-el kapcsolatban, utána googleztam de nem bízok magamban. 1db 2.5" SATA slot van benne, ugye? Könnyen ki-be tehető a merevlemez? Én a saját 850 EVOm-at simán beletudom tenni könnyen, vagy kell hozzá keretet vennem vagy bármi egyebet?

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

  • Scarabeus

    tag

    válasz maxime #159577 üzenetére

    Én személy szerint a Dell-t választanám ugyanis anyaghasználat szempontjából talán ő mondható a legjobbnak, 3 év gyártói garanciát ígér az oldal, friss 10. gen processzor. A HP-ban egy 5005u van ami már egy 5 éves technika, a Lenovonak pedig híresen rossz a garanciális háttere. Bár talán még mindig az a legjobb, amit már ajánlottak neked. [link]
    Mondjuk a topikban megvetnek azért ha csak a hardvert nézed, de gyanítom, hogy nem baj ha 4 mag van 2 helyett, csak azt nem tudom a Ryzen driverek szempontjából hogy teljesít. A topikgazdák sajnos manapság nem túlságosan aktívak, akik valóban értenek hozzá, szóval ezt vedd egy igencsak szubjektív véleménynek!

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

Új hozzászólás Aktív témák