Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivana

    Ármester

    válasz Khelben #88037 üzenetére

    A billentyűzeteknek is vannak objektív értékelési szempontjai, én ténylegesen a billentyű leütés minőségét nézem nem a kiosztást, kiosztáshoz túl sok fordul meg a kezeim között objektívséghez. Nagyon sok mechanikus billentyűzetem van itthon (kb. 10 darab) pontosan tudom miről beszélek amikor azt mondom egy billentyűzetre, hogy nem jó.
    A plate mounted mechanikus minősége természetesen nem érhető el egy laptopban (a billentyűzet maga nehezebb mint egy laptop). A thinkpadek billentyűzetei határozott tactile feedback-el rendelkeznek, és normális travel distance-al egy laptop billentyűzethez képest, konkrétan közelítik a gagyibb circuit mounted switchek minőségét, illeve az apple desktop billentyűzetei is elég kellemesek rubber dome-ban, de oda drágák és a mecha jobb, a régi mecha applek viszont nagyon brutál darabok.
    A hp szigetes billentyűzeteknél túl rövid a travel distance és emiatt nem érezhető rendesen a feedback, ez állandó bottom out-hoz vezet. Nem ez nem egy jó billentyűzet, hiába stabil az alja és nem lifeg attól még nem az igazi.

    Mindegy ez a lassan a milyen billentyűzetet vegyek topikba tartozik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák