Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btudos

    veterán

    válasz premete #48848 üzenetére

    Nem jöttem még rá, miért vagy ennyire Elitebook ellenes, de mindig ezt hajtogatod, ha szóba kerülnek. Nekem nem tűnt gáznak a burkolat, mikor kezeim közé került a 8470p.

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

  • hallador

    addikt

    válasz premete #48848 üzenetére

    A ProBook az Elitebook nál vastagabb, nehezebb is ahogyan írod, de van egy fontos különbség, a support, valamint a váza strapabíróbb mint a ProBook-é, hozzáteszem a ProBook 6000 is igen masszív, a Latitude 5000-nél masszívabb. Pláne 1 év használat után érezhető a dolog.

    A ProBook 6000 belső burkolata aluminium, a külseje műanyag. Ezt csak onnan tudom, hogy az enyémre ráesett egy IPhone kb 20 cm-ől és picit megsérült, de horpadni nem horpadt, kb egy mm-es karc lett rajta.

    Az elitebook-hoz jóval több processzotípust lehet választani, valamint alaphelyzetben is többféle adattároló közül lehet választani, nem beszélve a support, meg garancia lehetőségekről.

    A másik különbség, hogy a ProBook-hoz alaphelyzetben ha hivatalos helyről veszi az ember, akkor Carry-In garancia van, az az elviszik a gépet, majd ha kész visszakapod. Az Elitebook esetében pedig ennek több verziója van alaphelyzetben is.

    A ProBook hátránya a billentyűzete, bár megszokás kérdése a dolog. Nekem sokkal kényelmesebb, mint pl egy Vostro. Billentyűzetvilágítás lehetne benne, ez a Delleknek nagy előnye, na meg hogy helyszíni garancia vonatkozik a Dellekre ez is nagy előny.

    Magénvélemény:

    Csak Magyarországon a HP picit fekete bárány. Amí pl az én notebookom, pontosan annyit tud mint egy EliteBook, a fém burkolaton, vázon, meg a billentyűzet világításon felül, Magyarországon butított probook 6000 van csak, otthon nem hallani vPro-s vagy éppen pointeres billentyűzettel ellátott ProBook-ról, arról nem beszélve, hogy a kereskedők nem értenek a HP, üzleti szegmenséhez (Tisztelet a kivételnek). Az ilyen megnyilvánulások a kereskedőktól, mint a 6000-es probookhoz nincs is ultrabay, meg ez nem is tud csak 8 gb-ot kezelni, a Latitude 5000 az business...A probook meg nem stb. Fingja nincs a legtöbbnek, mi fán teremnek a ProBook 6000-esek. Ráadásul el van cseszve az áruk otthon nem kicsit nagyon. (Ha kiszámolja ez ember akkor 1200 $ környékén indulnak, és ne is beszéljünk arról, hogy nincsenek csúcsmodellek, amit Magyarországon árulnak az Londonban belébő szint, ezekről ne is beszéljünk: vPro, i5 3380, SSD-s modellek, pointeres billenytűzet nincs is , nem is választhatsz, cserébe a belépő modell áráért is lehet venni egy középkategóriás Dell Latitude 54/530-at.)

    A ProBook 6000 minden szempontból a Latitude 5000 ellenfele, de otthon a Latitude a király, ja és persze a Latitude üzleti is, nem nagy gond, hogy az 5000-es sorozat fél év múlva nyeklik nyaklik, pláne a 15"-os gépek billentyűzete igen csak hajlik, a tri metal csak marketingként jelenik meg, mert, hogy semmi köze a Latitude 6000-hez az is biztos.

    Szóval kicsit máshogy értelmezik a HP ProBook 6000-et Magyarországon, mint ahogyan általában kellene. (Mondjuk 4 nagykerből 3 dell szerviz is érthető a dolog, csak átlátszó)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Motaba78

    őstag

    válasz premete #48848 üzenetére

    a dell 5521 szintén vékony alu lemeze is vicc kategória a tetején, bizonyos ponton megnyomva bekapcsolt képernyőnél, a képernyőn látod merre nyomod meg :(( , ennél még egy tejfölös pohár műanyag fedlap is jobb.

    Ez csak dizájn csicsa :W

Új hozzászólás Aktív témák