Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Kbali #131653 üzenetére

    használtam már macet, de nem vagyok egy nagy fan. A munka inkább analízis és adatelemzés, de kalkulációk nagy része felhőben megy, ezért nem kell teljesítmény a kliensre.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Frawly

    veterán

    válasz Kbali #131653 üzenetére

    Macbookra is fel lehet tenni Windowst, meg Linuxot is, nem kötelező MacOS-sel használni.

    (#131660) Tikakukac: az én Latitude E5430-amban elfogadható TN kijelző van, 1600×900-as. Annyira nem ragadtatom el magam, mint buherka kolléga, hogy 95%-os színhűség, mert a színek nem IPS-ses gyönyörűségűek rajta, de egész elfogadhatóak a színek is, meg a betekintési szög is csak alulról-felülről szűkebb, oldalról nincs is torzítás. Nem az a kategória, amitől behánysz. Ennek ellenére ha találok olcsón, le fogom cserélni IPS-sesre, nem azért, mert zavar, hanem ha egyszer nem nagy beruházásért cserébe lehet hová fejlődni, akkor miért ne maxoljuk ki alapon. Az a baj, hogy csak 1366×768-as IPS-ses panelt találtam eddig bele, pedig kell lennie 1600×900-asnak is, mert árulták azzal is ezt a szériát felárasan.

    (#131659) EnterR: ha normális a kijelző, akkor az 1366×768 sem kevés. Nemrég vettem meg a ThinkPad X220-ast, előre tartottam tőle, hogy csak ilyen kicsi a felbontása, de mivel a kijelző mérete is kicsi (12 col), meg IPS-ses, így egész szép képe van, egyáltalán nem tűnik fel, hogy kicsi lenne a felbontás. Egyetemi használatra nyugodtan vehetsz 14 colnál kisebbet is, nem zavaró, és könnyebb hurcibálni előadásokra jegyzeteléshez, meg kollégiumból haza és vissza. Lehetőleg a minél későbbi generációs procijúakra menjél rá, azokban erősebb a GPU (ha a játék is képben van), de egy 2. generációs Core-i proci is elég erős, erőben nem sokat fejlődtek a generációk között, mivel az AMD nem volt versenyben, ezért az Intel sem fejlesztett sokat a procikon.

    (#131661) eastsider: azonos felszereltség esetén a Dellt venném, a Dell-ek masszívabbnak tűnnek, meg nekem a billentyűzetük puhasága is jobban bejön, mint a Thinkpadek keményebb billentyűzete, plusz a TP-ekbe nem csak a memória lehet beleforrasztva, hanem sanszos, hogy a proci is, emiatt később az upgrade-et bukod, vagy az egész alaplapot kell cserélni mindenestől. Ennek ellenére, ha a Dellt nem sikerülne megvenni, az X260-nal sem nyúlsz mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák