Új hozzászólás Aktív témák

  • RohenHun

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    A húgomnak szeretnénk venni most egy laptopot, mivel most megy egyetemre (alkalmazott közgazdaságtan). Így szerintünk nem lesz semmilyen nagyobb teljesítményigényes program.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    minél előbb, akár ma is
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    160000-190.000
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Netezés, excel, filmnézés
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Majd később esetleg veszek bele.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15,6", matt
    (8) Notebook tömege?
    átlagos 15"os notebooktömeg megfelelő
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    min 500gb HDD, minimum 4 GB RAM
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    magyar bill (lehetőleg világítós), HDMI, webkamera
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    http://ipon.hu/webshop/product/dell_latitude_e5530_153713/443514 (csak itt 4 év garanciával láttam, úgyhogy sztem innen meg is rendelem, ha ez a típus jó. De eddig csak jókat hallottam róla.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    új, lehetőleg 3 év garanciával
    Előre is köszönöm a segítségeteket! (Ha jó lesz az, amit kinéztem, szerintem most már meg is rendelném)

Új hozzászólás Aktív témák