Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    Sziasztok! Ismerős gépet keres, a kezdeti "milyen laptopot érdemes venni?" kérdést finomíttattam vele, beraknám ide is, a segítséget előre is köszönöm!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közel jövőben/most

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Nem meghatározott, a kérdés az, mennyibe kerül a megadott paraméterekkel egy ilyen gép, de nem is korlátlan összeg, tehát a megadott paraméterekhez képest minél olcsóbb.

    (3) Felhasználási kör?
    Mindennapi használat (ez gondolom netet, Word-ot iylesmit jelent) + Munka (Mathlab, Origin, java és C-s fejlesztői környezet, virtuális gépen futó linux ilyesmi).

    (4) Játékra használnád-e?
    Vigye a LoL-t :) de egyébként nem lényeges szempont

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Erre nem igazán kaptam választ, úgy gondolom, egyik téren sem kell csúcskategóriának lennie, de bírja a mindennapi herce-hurcát és a proci a felsorolt progikat. Akku idő nem lényeges.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem szempont, de ha van az csak + pont.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Na, itt nagyon ellentmondó válaszokat kaptam... ezért inkább leírom a következtetésem:
    Lehetőség szerint matt, és az egész napos munka során ne égesse ki a szemét (tehát gondolom egy full HD-s 14" kizárva). 15,x" -nál nagyobb nem kell, 14,x" is lehet megfelelő felbontással.

    (8) Notebook tömege?
    Minél könnyebb legyen. Akku lehet kicsi!

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Windows van, tehát jó nélküle is, de ha adnak mellé, akkor Win7 (8-at nem szeretne az illető)

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    ODD nem kell, SSD ötlete tetszik neki, de túléli ha nincs, jelenleg egy 250 gigás merevlemeze van, amivel ő elvan.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nem volt.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Ahogy nézem ezek inkább CPU igényesek.

    (13) Eddig kinézett notebookok?
    Nincs.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák