Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    Sziasztok!
    Néhány órányi guglizás után teljes tanácstalanság, úgyhogy szerencsét próbálok itt is:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint sikerül eladnom a Lenovo Y50-70-es gépemet.
    Kicsit konkrétabban mondjuk még az idén.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Kb 200ezer Ft. Kicsit több lehet, de ha kevesebb annak csak örülünk.
    (3) Felhasználás?
    Netezés, HD filmek.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játékra egyáltalán nem.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Minimum 15", full HD. Lehetőleg matt, de ehhez már nem ragaszkodom.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Mellékes szempont. Ha viszem, akkor kocsival viszem.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Na ez viszont sarkalatos pont annyiban, hogy a win10-ről lehetőleg hallani sem akarok többet.
    Tehát olyan gépet keresek, amit mondjuk a win7 ki tud szolgálni. Értem az alatt azt, hogy az Y50-70-es egyes hardvereit egyáltalán nem is "látja" a win7. (Bocs ha most hülyeségeket írtam, de nem vagyok 1 guru.)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Mellékes. A terv az, hogy úgyis egy 240GB-os SSD-t teszek bele. Előny ha ez megoldható a gyári HDD mellett (akár az optikai meghajtó helyére is), de az sem baj ha egyedül csak az SSD fér majd bele.
    Maga az optikai meghajtó egyébként abszolút nem lenne használva, max a helye.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    HDMI és USB3.0. Illetve a Dell (Inspiron) és a Toshiba (Setellite) előnyt élveznek, de bármire nyitott vagyok. Lényeg a megbízhatóság, jó hűtés, halk működés és a strapabíró zsanérok. És esetleg a megfelelő szervizháttér vész esetére.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Új.
    Köszi előre is.

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák