Új hozzászólás Aktív témák

  • wardemi

    senior tag

    Édesanyám PC-je megadta magát és low-budget meg kell oldani a pótlását.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint lehetséges de karácsonyig jó lenne.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100K +/- 10-20%

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni, filmek , internet (videók stb), skype, kis office stb.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15" jó lenne de talán a 14" is elmehet (abból több van talán). Marad a TN ekkora keretnél (ha van IPS jöhet)

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Évente párszor, lakáson belül lehet többször. Nem a dekák számítanak.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    -
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Szeretnék egy 120SSD-t beletenni. Az sokat add a flow élményhez (böngészés, windows hasnzálat) szerintem. RAM-nak 8GB gondoltam de lehet az SSd-vel a 4GB is elég lenne.. Optikai nem szempont.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Camera, mikrofon legyen a skype miatt.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mivel új gép ilyen igényekkel szerintem nincs a piacon marad a használt. De jó lenne egy két éves gari rá vagy amivel több évre lehet számolni.

    Köszi az ajánlást, a fejemben van már elképzelés, hogy valszeg mit kéne és stb. De jó a megerősítés. Illetve boltoknak is örülnék. Nekem a laptopsystem van meg csak.

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

Új hozzászólás Aktív témák