Új hozzászólás Aktív témák

  • ates85

    tag

    (1) Mostanában
    (2) 300.000 Ft
    (3) Játék, office, photoshop, filmnézés.
    (4) Far Cry 4, GTA V, Hitman (2016), Fallout 4. Full HD közepes beállításokkal.
    (5) 15" vagy 17", Full HD, a többi paraméter tökmind1.
    (6) 1 hónapban 1-2szer lesz hordozva a gép. Utazás közben nem használnám.
    (7) Windows 10, nem baj ha nincs rá előre telepítve.
    (8) HDD és SSD, nem gond ha SSD gyárilag nincs benne, de akkor rendelkezzen egy könnyen hozzáférhető M.2 foglalattal, 8GB RAM, optikai meghajtó nem feltétel, de előnyt jelenthet.
    (9) Speciális igények:
    - GTX 960M GPU
    - Egyszerű bővíthetőség ami alatt azt értem, hogy ha szeretnék hozzáférni a meghajtókhoz és a memória foglalatokhoz ne kelljen egy tucat csavart eltávolítanom és patenteket feszegetnem tartva attól hogy eltörném valahol.
    (10) Csak új gép jöhet szóba.

    Eddig ezeket néztem ki:
    Dell Inspiron 7559 (i5 6300HQ, 8 GB DDR3, 1TB HDD, GTX 960M)
    Acer VN7-592G (i5 6300HQ, 8 GB DDR4, 128GB SSD, 1TB HDD, GTX 960M)
    Asus GL752VW (i5 6300HQ, 8 GB DDR4, 1TB HDD, GTX 960M)

    Először magabiztosan a Dell-t vettem volna meg, de jobban utána néztem, hogy mik a tapasztalatok ezzel a modellel és azt olvastam, hogy elég gyakori ezekből a hibás darab. Amazonon nem kevés negatív visszajelzés van róla. Szóval ez miatt nem merem egyértelműen ezt a Dell-t választani.

    Az Acer nagy pozitívuma hogy alapból van benne SSD és HDD, de amúgy baromi nehezen lehet hozzáférni a meghajtókhoz és a memória foglalatokhoz, az alsó fedél mellett a felsőt is le kell feszegetni.

    Az Asusnál meg az a nagy kérdőjel, hogy milyen m.2 ssd-t támogat, mert valahol azt írják hogy csak PCIE-set, de máshol írják hogy SATA-st, meg hogy AHCI-t meg nem AHCI-t vegyél bele. Nem szívesen totóznék az ssd-kel, hogy kiderítsem melyikkel működik rendesen.

    Mik a vélemények, javaslatok, tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

Új hozzászólás Aktív témák