Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok! Kellemes Ünnepeket!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Néhány hónapon belül.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max. 300k, de inkább 250

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Böngészés, irodai programok, film nézés, zene hallgatás, ilyesmik.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem használná játékra a gazdája.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    10-13"-ra gondolt a tulaj, hogy könnyen hordozható legyen. HD vagy fullHD, lehetőleg IPS.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Sokat. Igen.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 8.1 ha lehet.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Legalább SSD legyen benne, jó lenne, ha akkora lenne a méret, hogy a windows update ne zabálja fel, szóval SSD+HDD kombináció megfelelő, viszont DVD olvasóra szükség lenne, szóval oda nem mehet a plusz HDD, nem tudom, hogy ekkora méretbe belefér e ennyi minden. Legalább 4GB RAM kell, jó lenne a 8GB is, ha belefér az árba. CPU-ban valami core i5-re, vagy ilyesmire gondoltam, a core m-nél erősebbre, videokártya jó bele valami alap.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamera szerintem jó ha van benne. Fényképezést szeretné ha tudna a gazdája, de úgy néztem az olyan gép nagyon ritka, aminek a túloldalára beraktak fényképezőt. 2-in-1 is jó lenne, de az is ritka ami használható, úgyhogy el lehet tekinteni tőle. Fontos, hogy a scroll egyszerűen menjen benne, szóval lenne külön scroll sáv a touchpad-en vagy touchscreen, vagy ilyesmi, ne kelljen touchpad-es egérrel húzni a scrollbart, mert az nagyon körülményes. Úgy néztem, hogy touchscreen-es gépből is ritka ami jó, úgyhogy gondolom marad a scroll sáv a touchpaden. Legalább 10 óra körüli üzemidő, ha nem túl nagy kívánság, ha igen, akkor max vésztöltőzik majd.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák