Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    Sziasztok,

    Gondolkoztam már régóta, hogy lecserélem a jelenlegi monitoromat (BenQ GL2250) de az összefoglaló alapján kicsit elbizonytalanodtam.

    Az egyik ok a cserére az lenne, hogy rá szeretném kötni a munkahelyi laptopot is, így kellene rá egy HDMI csatlakozó, de akkor már megszabadulnék a DVI-től is, és akkor a PC-t Displayporton keresztül kötném rá.
    Az megoldható, hogy mindkét eszköz rá van kötve és bemenetet váltok rajta? Egy asztalnál lenne a PC és a laptop is, így csak menet közben váltanék a 2 eszköz között.

    A jelenlegi monitor az egy 21.5" TN paneles 5ms monitor. Nem tudom érdemes-e fentebb váltani mondjuk 24"-ra.
    A felbontás maradna Full HD, nem szeretnék váltani 4k-ra még, ezért a 16:9 vagy 16:10 méretarány lenne jó FHD felbontás környékén.
    Vagy ha nagyon romlana a minőség, akkor nagyobb méretben 1440p gondolom még jó lehet?

    Ahogy láttam érdemes lehet váltani IPS panelesre. Nekem ezzel annyi gondom lenne, hogy már a mostani monitor fényereje is kisüti a szemem este, így jó lenne valami olyan megoldás, ami ezt nem csinálja. Illetve a BenQ-nak borzasztó rossz a menüje, szóval ennek az állítása minden nap macerás lenne, így most le van húzva a fényerő eléggé. Elvileg van a Winben valahol esti mód, de nekem az a mód nem tetszik, mert ha jól tudom kiveszi a kék színt, de nálam pont kékes lesz és eltolódik az egész színtér.
    Nem tudom van-e fényérzékelős monitor illetve az beleférne-e a keretembe. Vagy lehet van olyan automatikus fényerő állító megoldás, amit nem ismerek még?

    Játszom a PC-n elég sokat, de többnyire MMORPG-vel, ami a The Elder Scrolls Online, amiben van sok gyors mozgás, de a jelenlegi monitorral nem érzékeltem problémát FPS közben sem, igaz használom a V-Sync funkciót.
    Speciális frissítési frekvencia nem kell, a jelenlegi is csak 60Hz-et tud, ha árban belefér, akkor még lehet fontolóra veszem a nagyobb frissítést ha ez tényleg számít játékoknál.

    Márka nem nagyon számít, a BenQ-val is meg voltam elégedve, mert a színprofilja jó volt Win10 alatt. Más eszközökből Samsung van, de csak a név miatt nem fizetnék sokkal többet. Jó lenne ha lenne ICC profil Win alá, bár nem tudom ez 2020-ban még számít-e? A jelenlegi monitornál sokat számított.

    Ami számítana még az a dönthetőség minimálisan, illetve ha van rá mód akkor a magasságot is jó lenne állítani. Bár azon is gondolkoztam, hogy felfúrom a falra egy tartóval, de akkor még azt is venni kellene, ami nem tudom mennyibe kerül, de akkor jó lenne ha minden irányba mozgatható és kicsit kihúzható lenne, hogy hozzáférjek a hátuljához.

    A keret max 60e lenne, de az a plafon, nem szeretnék pár ezerrel többért kicsit jobbat, kivéve ha az nagy minőségbeli lépés lenne.

    Tudnátok ajánlani ezekhez az igényekhez monitort?
    Előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #75501312

    törölt tag

    válasz schawo #110040 üzenetére

    Wow, köszönöm szépen a válaszokat. :R

    A VGA az egy Geforce GTX 1060 6GB jelenleg. Ezt még egy évig legalább szerintem nem váltom le. Azon van 1 HDMI, 1 DVI és 4 DP kimenet.
    A 2 éves játékok még elfutnak FHD-ban max beállításon 60Hz-en, legalábbis amikkel én játszom, de pl. Metro Exodussal nem volt semmi probléma, simán kihajtotta.
    Nem tudom az 1440p mennyire fektetné meg.

    Az online játékomban a max fps 100 körül van.
    Az átlag az olyan 70-80.
    Csoportos dolgoknál persze ez leesik az effektektől függően.

    Annyit felejtettem még el, hogy videókat nem nézek rajta, néha maximum youtube-ot de azt is ritkán, inkább ha csak keresek valamit.

  • #75501312

    törölt tag

    válasz pn4hvq #110046 üzenetére

    Áááh, azt már sztem nem bírná a kártya és összeizélné magát. :(

    Akkor lehet marad egy budget váltás valami olcsóbbra a megfelelő csatlakozókkal.
    Még azt nem tudom mennyivel romlana a minőség ha 24"-ra váltanék?
    És ha jól értem, akkor nyugodtan válthatok TN-ről IPS-re?

    Illetve még annyi kérdés, hogy van-e ajánlott márka vagy ebben az esetben és áron mindegy?

    [ Szerkesztve ]

  • #75501312

    törölt tag

    válasz vlevi #110074 üzenetére

    Én árukeresőn szoktam kezdeni. Ott van rengeteg szűrő.
    Vagy ha kell a nemzetközi választék is, akkor displayspec oldala.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák