Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valyogvisko

    csendes tag

    Sziasztok,

    monitort szeretnék vásárolni, 80-90%-ban munkára, néha egy-egy sorozat vagy film esetleg, nagyritkán játék, de nem FPS, MOBA, inkább stratégiai. A jelenlegi monitorom egy DELL U2713HM, ha lényeges, a videókártya egy MSI Gaming GTX970. Ami fontos, hogy (munka miatt) előnyös lenne a még nagyobb felbontás, az se baj, ha kicsit nagyobb maga a monitor is. Nem zárkózom el semmitől, lehet wide, hajlított, tökmindegy, csak ne legyen (vagy csak nagyon enyhén) rosszabb minőségű a panel. Nem elsősorban az ár a fontos, hanem az ár/érték arány, ha valami párezer/pártízezer forinttal többe kerül, de megéri, jöhet. Nagyon nem követtem mostanában a fejlesztéseket ebben a témában, tudnátok pár javaslatot adni?

    Ui.: használt nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    HTC, LG

  • valyogvisko

    csendes tag

    válasz KAMELOT #61513 üzenetére

    Kösz, megnézegetem ezeket, esetleg van még egy-két opciód?

    HTC, LG

  • valyogvisko

    csendes tag

    Sziasztok,

    visszaolvasgattam pár oldalt, plusz átnéztem az összefoglalót, de nem igazán találtam nekem megfelelő választ, ezért kérnék segítséget monitor vásárláshoz.
    Elöljáróban:
    - csak és kizárólag új monitor érdekel,
    - nem baj, ha nem magyar helyről kell rendelni, de EU-n belül legyen.

    A jelenlegi monitorom 5 éves, UHD, 42", 60Hz, IPS panel. Munkára használom 90%-ban, néha egy-két film, vagy valami játék, de ha játszom, nem lényeg az FPS (szinte csakis körökre osztott stratégiai játékot vagy RPG-t).
    Ami lényeg, hogy az új legalább azt tudja, mint az előző, de ha jobb, az az ideális, tehát legyen 35"+ (42 kicsit nagy, de nincs 37-38-as,ami kb ideális lenne), UHD, VA/IPS - nekem kb mindegy, volt mindkettő, megvan mindkettőnek az előnye és a hátránya. Ha van valami jobb panel, az csak jó. Nem kell semmi extra, ha nem muszáj (forgatható, állítható, hang, háttérvilágítás, ... mind nem lényeg, hajlított monitor pedig kifejezetten zavar), csak a minél korrektebb és megbízhatóbb működés, és a minél jobb panel+összeszerelési minőség.
    Amit nem tudok, mert sosem használtam, hogy hétköznapi használat közben a 90-120...Hz számít-e. Ha igen, kérnék olyanra is ajánlást.
    És ami még kimaradt, a határ legyen kb 400K, de ha például van határozottan jobb monitor 450-ért, mint a többi max 400-ért, meggyőzhető vagyok.

    Köszönöm előre is

    HTC, LG

Új hozzászólás Aktív témák