Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fizban

    csendes tag

    Sziasztok,

    Most tervezem lecserélni a több mint 5 éves Samsung T200 típusú monitoromat. Szeretnék valami hasonlóan hosszabb távra monitort venni. Sokat gondolkoztam már, hogy 24” vagy 27” monitort vegyek. A monitor mellett tervben van egy új TV beszerzése is. Így lehet, hogy elég egy 24” monitor, amit egy normál méretű asztalon használnék.

    Olvastam több helyen is, hogy 27” monitornál már nem érdemes FHD-t választani, inkább a QHD az ajánlott. A felhasználási kör leginkább netezés, filmnézés lenne (bár az új TV után nem feltétlen monitoron néznék filmet), valamint néha játszom is otthon, meg évente többször járok LAN partizni is. A színhűség fontos lenne számomra, mert a mostani monitornál ez még nem a legjobb. Gondolom, akkor az IPS panellel szerelt darabok jönnek számításban.

    Jó ideig három típus mellett tanakodtam: Samsung S27D390H, S27D590P valamint ASUS VX279Q. Itt kérdezném meg, hogy ekkora monitornál milyen távolságból érdemes szemlélődni (és 24”-nél)? Azóta olvasgattam ugye a témában, és egyre inkább tetszenek a DELL monitorjai: U2414H és U2415. Az U széria megéri a többlet árat a P szériához képest?

    Ezek alapján kérlek titeket, hogy segítsetek, mert nem akarok elhamarkodottan dönteni. A fontos, hogy tényleg egy jó minőségű monitort vegyek hosszú távra. Ha kell több pénzt szánok rá…

    Előre is köszi a segtíségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák