Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bubu1981

    csendes tag

    válasz AxBattler #63192 üzenetére

    Annyira nem vagyok járatos a témában, az interpolációs képesség nem tudom mit jelent, játszani nem próbáltam rajta, csak neteztem meg filmeket néztem, de a színeken kívül semmi különbséget nem vettem észre az előző BenQ GL2250 monitoromhoz képest. A fényerőt és kontrasztot mindig lentebb állítom, a mostani BenQ GL2250-emet is 25%-os fényerőn használom, de igazából ezen a GW2270H-n nem találtam meg a nekem megfelelőt. Ugyanis nem csak az van, hogy a fekete tényleg fekete, hanem általánosságban minden sötétebb árnyalatú mint azt én megszoktam. Ha a fényerőt úgy állítottam be ahogy az nekem meg volt szokva, akkor a sötétebb árnyalatú részek túl sötétek voltak, ha meg megnöveltem a fényerőt, hogy a színek jók legyenek, akkor meg túl világos volt minden, és már az is bántotta a szemem.

    Sorban írtam, hogy milyen monitoraim voltak, most legutoljára már 2 éve egy BenQ GL2250-em van, erre tértem vissza. Barátnőmnek egy BenQ VL2040AZ monitora van, az előtt is ülök sokat, az is TN paneles és attól sem fájdul meg a szemem. Még csak meg se fordult a fejemben, hogy ilyen előfordulhat, hogy egy monitortól megfájdul a szemem, és mivel több BenQ monitorral is összefutottam már eddig probléma nélkül, ezért döntöttem megint ez mellett, de úgy néz ki most mellé nyúltam.

Új hozzászólás Aktív témák