Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz < CyberBob > #25136 üzenetére

    arra mondtam én hogy hülyeség, hogy ész nélkül tapsikolunk ;) meg bebújunk más háta mögé ahelyett hogy sértődés ide vagy oda bevallanád, tévedtél :D

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • old_artist

    addikt

    válasz < CyberBob > #25136 üzenetére

    Üdv!

    Most én is nyers és cinikus leszek – bár tudjátok, hogy nem ilyen vagyok.

    Neked címzem elsőként a „mondókámat” – mivel megkértél rá!

    Tehát nyilatkozom, hogy ami a monitorguru termék infóiban található, azok valósak (ha csak nem a gyártók PR managerei viccelődnének) és hivatalosan is mért adatok - … ezeknek utána lehet járni, ha valaki (pl. Isual) utána nézne pl. a prad teszteknek, különösen az UGRA teszt eredményeinek, meggyőződhet a valós adatokat illetően!

    Mivel én is megteszem, sőőőt, magam is lemérem sok monitor esetében (igen, van UGRA tesztelőm, mielőtt ebbe is belekötne), ezért össze tudom hasonlítani az eredményeket, és csak utána bátorkodom a monitorguru.hu oldalára kirakni a termékinfó adatoknál a bővebb tájékoztatás kedvéért – akit érdekel … Tudom, az Isual nem a monitorguru oldalát kedveli, de azért bátorkodom megjegyezni, hogy ha valaki nem biztos egy weboldal tájékoztatásában, akkor vegye a fáradságot, hogy utána olvas a neten (gugli a barátod) – én is azt teszem sokszor, nem szégyen ... és már nem írna badarságokat a kérdezőnek, vagy fals útra tereli és kétségbe vonja a honlapon szereplő adatokat - teszem hozzá alaptalanul.

    Az EIZO FORIS FS2331-el kapcsolatban ajánlom azoknak (még ha NEC fanatikus is – mint pl.Isual), akik nem szeretnek olvasni bővebb infókat (talán magyarul érthetőbb) (de ITT van angolul is) a monitorral kapcsolatban, hogy érdemes elolvasni az EIZO hivatalos oldalát a színmegjelenítéssel kapcsolatban … és talán a teszt(ek)et is, nem csak vaktában kijelenteni, hogy „újabb fals infó a honlapon” vagy „hülyeség”, ami tudatlanságra vall.
    Írtad, hogy „Nagyon jó ár érte főleg a több szín megjelenítés és az 5 év garancia miatt.”
    Erre „választ” ( :F ) kaptál, hogy ez „hülyeség” (Isual) – de mint ha egyszer valakinek írta volna, hogy „akármit szedsz, állj le vele moströgtön!” – az Isual válaszára szintén ez lenne a reagálásom, és a további válaszadásaira is érvényben van:
    „akkor úgy mondom, hogy újabb fals infó a honlapon... ami (még) téged (is) félrevezetett” – nos, akkor kíváncsian várom - Isual-tól, hogy a „jó árra”, a „több szín megjelenítésre” és a „garanciára” vonatkozóan milyen fals infók szerepelnek a monitorguru honlapján (ami eltérne a hivatalos termék infótól és a teszt eredményektől) – vagy csak az „Oázis Rulz” vagy „NEC fan”-ként írta (már többször is) kötözködés képpen – gondolom értitek, ami már kicsit aggasztó is.

    Jazz:
    Az AH-IPS (Advanced High Performance - In-Plane Switching) panellel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy (most persze nem fedem fel az információim forrását) az új LG és a Dell monitorok ezzel a panellel vannak/lesznek szerelve, ami természetesen az LG szerint jobb színhűséget/színpontosságot feltételez/jelent, mégpedig az új generációs
    21,5” LG.Display AH-IPS (LM215WF3-SLB2), natív 8bit, sRGB, W-LED
    23” LG.Display AH-IPS (LM230WF3-SLA1), natív 8bit, sRGB W-LED
    24,1” LG.Display AH-IPS (LM240WU9-SLB1), natív 8bit, sRGB, W-LED
    24,1” LG.Display AH-IPS (LM240WU9-SLB2), natív 8bit, AdobeRGB, W-LED
    27” LG.Display AH-IPS (LM270WQ1-SLB2), natív 8bit, sRGB, W-LED
    27” LG.Display AH-IPS (LM270WQ3-SLB2), natív 8bit, AbobeRGB, W-LED

    modelleknél, ez persze nagyban függ majd az adott monitor(ok)ba szerelt elektronikától is, hogy a gyártók mire képesek és mit tudnak kihozni 1-1 monitor kiépítése során .

    hamyka: :R most már tudod, hogy ki a Hexaa társa

    kleinguru: :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák