Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz milszab #51047 üzenetére

    Nekem úgy rémlik, még a CRT-k idején dicsőített márka volt, talán az Eizo-val emlegették egy lapon, de lesz itt aki ennél konkrétabbat tud majd mondani róla...

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz hati #58775 üzenetére

    Bennem nem a "miért nem TV-t" kérdés merül fel, hanem inkább az, hogy "Miért akar valaki fullHD-ban videózni, de közben beépített csipogókon hallgatni a műsort?"

    HA 5000Ft-ért veszel egy aktív 2.1-et, már egy nagyságrenddel jobb hangod van, mint bármelyik beépített hangszóróval, és akkor a potenciális monitorok körét sem kell ilyen drasztikusan leszűkíteni.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz bebe159 #59970 üzenetére

    Ilyen büdzséből egészen korrekt monitort lehet venni használtan. Szerintem nagyon nem bánnád meg, ha pl ezt választanád egy új TN helyett.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz akoska07 #59976 üzenetére

    28 hüvelykes kijelző TN-panellel...
    Bár konkrétan ezt a típust még nem láttam, de ismerve a TN+film paneltechnolóiga korlátait, nagyjából biztosra veszem, hogy amennyiben nem méterekről nézed, akkor színtorzulást és kontrasztvesztést tapasztalhatsz a széleken még tökéletesen szemből nézve is, mivel szokványos távolságból nézve már jelentősen eltér a betekintési szög a merőlegestől a szélső területek vonatkozásában. Mikor piacra került, én hisztiztem is itt a fórumon, hogy noha a QHD kategóriát (addig) nem csúfolták meg TN panellel, a 4K-t (gondolom a nagyobb marketing szelét megragadva) kiadták TN kivitelben. Szerintem nem hiába van fenn szinte a piacra dobás pillanata óta majnem álladó jelleggel legalább 1 példány az aprón belőle, csak azt csodálom, hogy nem egyből a boltnak küldik vissza beüzemelés után, a vásárlástól való elállás jogával élve...

    Szóval én személy szerint sokkal inkább vennék egy széles színterű IPS paneles 27-es QHD-t (azt hiszem egy U2711 van is fent most 80-ért), mint ezt az olcsónégyká TN csodát. Persze egyéni preferencia kérdése is. Ha kimondottan játékra kell, és nem nyom sokat a latban a megjelenítés minősége, akkor akár boldog is lehetsz a TN paneles Samsunggal...

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz akoska07 #59976 üzenetére

    Közben még egy kicsit kutattam a kiszemelt típus ügyében, és azt kell mondjam, még játékra sem ajánlott. Az első teszt , amire a bemeneti késleltetése (input lag) után kutatva ráakadtam 98ms-ot írt, ami olyan extrém magas, hogy nem akartam elhinni, de aztán egy Youtube videót is találtam, ami számomra igazolni látszik, hogy ez biza egy igen lomha monitor. Bár úgy sejtem, 4K felbontású monitorok közt még valószínűleg nem találni 10ms alatti laggal rendelkező típusokat, de azért a nagyjából tizedmásodperces késletetés az már igen meredek. Még az 50ms is nagyon sok, a QHD kategóriában még a grafikus célra tervezett (game móddal nem rendelkező) típusok lagja is megáll 30ms körül. Szerintem jó eséllyel az aprón, vagy a visszáruk közt végzi, ha ezt megrendeled :)

    De magánvélemény, kíváncsi leszek más mit szól mindehhez.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Brekk #60271 üzenetére

    Nem nekem szólt, de nem bírok magammal... :)

    Nekem most van két IPS monitorom azonos felbontással, csak egyik sRGB, másik adobeRGB színterű (Yamakasi catkeap q270 "2b" extreme, és az U2713H). Namármost egy boltban 90ezres kompaktom van, ami nem ad Raw-ot, csak JPG-t, illetve 4K videókat a Note3 telefonommal szoktam készíteni. Mind a kettő felvételei DURVÁN élethűbben mutatnak AdobeRGB-ben. Szívesen megmutatnám őket iker módban bárkinek aki anno lehurrogott a WCG-fétisizmusom miatt. Azóta is azon agyalok, hogyan lehetne a 120Hz-es ázsiai csodát valahogy WCG-síteni. Pl lecsapni egy betört kijelzős U2713H-ra, és kicserélni a Catleap-ben a Wledeket a 2713 ledjeire (gyanítom, nem ilyen egyszerű). Kicsit sok pénz áll most így a két monitorban, meg pakolászni is unalmas őket. De szerintem azok közül, akik látnák a kettőt iker módban mondjuk pár naplementés fotóval, videóval, kevesen mondanák azt hogy a WCG fölösleges, vagy hogy csak profi munkához kell....

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz S4LK3R #61151 üzenetére

    A 144Hz jó dolog, ha olyan játékot játszol, amit a géped kihajt 100+ fps-sel. De a 120Hz se gyengébb érdemben, a 60Hz viszont már durván kevésbbé folyamatos egy 100+ fps-sel futó gyors lődözős játéknál. A 120/144Hz lényegesen többet ad, mint az alacsony válaszidő. Input lag (bemeneti késés) még egy fontos tényező, sok típus esetében nem könnyű felkutatni ezt az adatot. Ez lényegében a megjelenítés késése, ami 10ms alatt már jobbára okés (de ezen belül is jó, ha minél alacsonyabb), ez megint csak sokkal fontosabb tényező játéknál, mint a pixelválaszidő, bár nem teljesen független tényezők egymástól...

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz S4LK3R #61160 üzenetére

    Szerintem én ezt venném a helyedben.

    Bár színhűség szempontjából visszalépés az U2412M után, de 144Hz-es, lightboostos (zéró elmosódás), szóval szupergyors gamer monitor, és 27-es. Egy hónapig használtam ilyet, lenyűgözött, amit az elmosódásmentes, szuperfolyamatos mozgókép megjelenítés terén pródukált, ellenben a széles színterű IPS-hez szokott szemem nem tudta megszokni a TN-es színeit, no meg a pixelmérete sem tetszett.

    Ha esetleg érdekel qhd felbontású (2560x1440), 27-es IPS paneles 120Hz-es a teljes büdzsédet kimerítő áron, írj privit.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Clickbait #61719 üzenetére

    Ki mit játszik, és mennyire "megfeszülten" sikerorientált. Én keveset játszom, de nagyon gyors fps játékot, így én azt mondanám 10ms alatt van ez a "gyakorlatilag hibátlan", 20ms körüli input laggal, gyorsan mozgó célpontra már érezhetően nehezebb hirtelen egérmozdulattal célozni. De mondjuk egy autó szimulátoron fel nem tűnne 17ms input lag nekem...

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz nista #62548 üzenetére

    Az a bal alsó sarok így fotókon elég durván néz ki. Ha élőben is ilyen látványos, azt mondom egy elég rossz példányt fogtál ki a szórásból (példányonként változó a bevilágítás mértéke, és eloszlása). Ha az ajánlott üzletek valamelyikéből rendeltél, szerintem jó eséllyel számíthatsz a pozitív hozzáállásra (csere egy másikra), de ha pl iponos, akkor sanszos, hogy a beletörődés, vagy a vásárlástól való elállás intézménye közt kell választanod.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz AxBattler #63274 üzenetére

    Az LP2475W-nek elég jól leszabályozható a fényereje (szám szerinti értéket nem tudok, de 10%-on már nagyon nyugis) Tekintve, hogy Oázisék most 47-ért adják darabját a leírtak szerint kifogástalan állapotban, én ezt a típust nagyon ajánlanám. Esetleg a széles színtér, és a durva antiglare bevonat lehet kifogás szemkímélés szempontból, de szerintem remek monitor, én a mai napig tarok egy példányt belőle, pedig nem használom.

    [ Szerkesztve ]

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    Sziasztok!

    Wide-gamut fétisiszta vagyok.

    Jelenleg egy Dell U2713H (az adobeRGB színterű, tehát nem HM) monitort használok, és színtér, illetve színhűség tekintetében jelenleg ez az etalon számomra. Asztali körülmények közt is igénylem, de főleg sorozatnézéshez elengedhetetlen számomra a széles színtér.

    Felbontásban is szívesen lépnék előrébb, de főleg panelméret vonatkozásban lenne jó legalább 32 colig ugrani anélkül, hogy a színekből lejjebb kéne adni, illetve a 16:9-es képarányt is jó lenne megtartani.

    Erre eddig csak a Dell UP3214Q illetve a Dell UP3216Q tűntek alkalmasnak, de ezek nagyon ritkán tűnnek fel a használtpiacon, újonnan meg semmiképp nem elérhetők számomra.

    Most hogy ez a quantum dot technológia elterjedt, a fent nevezett Dellekhez képest egész olcsónak tűnő alternatívák is megjelennek a használtpiacon, csak kérdés, hogy nem csalódnék-e nagyot a színeikben.

    Itt van például ez a hatalmas Phillips monitor, ami a tftcentral ábrái alapján szinte teljesen azonos színtérrel rendelkezik, mint az én jelenlegi U2713H-m.

    Akad itt olyan, aki a régiebbi, széles színterű grafikus monitorok színvilágát jól ismeri (Dell U2410, U3011, U2711, U2713H, U3014, de akár LG W3000H, vagy HP LP2475W), és látott már ilyen "papíron" hasonlóan széles színteret ígérő monitort?

    Gondolom, hogy egy ilyen consumer monitor színei "csálébbak", hogy messze nem olyan pontos, mint egy grafikus monitor, de nagyon súlyos a különbség? És valóban tud egy kvantumpontos W-ledes monitornak akkora színtere lenni, mint a GB-ledes delleknek, vagy akár a régi CCFL-es WCG monitoroknak?

    Köszi előre is, ha valaki tud ezekben a kérdésekben valamelyest tájékoztatni.

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz OgreImre #98151 üzenetére

    2709w nekem is volt. Nekem az SPVA-k mindig egy kicsit szűkebb színterűnek tűntek (samsung 244T, 305T, Dell 2408WFP, 2709W), főleg piros-narancs vonatkozásban. Igaz, cserébe általában mélyebb, és sokkal homogénebb feketét hoznak, bár a 2709 esetében pont úgy rémlik volt valami gond a sötétárnyalatokkal (Black-bleeding/black-burning vagy hogy hívják a jelenséget), hogy a fekete közeli árnyalatok durván kirívtak a fekete környezetből, ami filmezésnél csúnya tudott lenni (normál esetben láthatatlan tömorítési veszteségek szembeötlőre kiemelve). No meg az a pixelméret sem fér már bele nekem.

    No de a VA paneles BenQ legalább a 2709W színterét hozza?

    Amúgy a Dell U2713H meg a 2413 lényegében ugyanaz a monitor más panelmérettel, ennek megfelelően más felbontásban. Sajnos az IPS-glow az enyémen is elég erős, ezen a téren meglepő mód az ősrégi LG W3000H-t is jócskán alulmúlja ez a széria. Valami réteget szerintem kispórolhattak, mint anno az eIPS-nek titulált panelekből (pl U2311H). Én pont ezen (mármint az U2713H-n) néztem a GoT s08e03-at, és már a határán voltam, hogy megállítsam, és visszategyem az asztalra az amúgy is nagyobb W3000H-t, amikor a cselekmény kimozdult a "töksötét" jelenetekből, és sikerült elfeledkeznem a glow-ról.

    Annyit viszont javasolnék, hogy ha valamelyikőnk végül elhozza a Phillips-et (vagy megnézi máshol), számoljon be róla a másiknak a premiere color szériás Dell monitorjához (**13) viszonyítva :)

    [ Szerkesztve ]

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz J97 #98455 üzenetére

    Van garancia a 244T-re?

    A meghibásodás kockázatát leszámítva (nagyon régi típus, sok üzemóra lehet benne) én azt választanám egy sRGB színterű IPS helyett. A 244T széles színterű, nagyon szép színei vannak, nagyon kellemes "light antiglare" bevonat, nyilván sokkal jobb (homogénebb) fekete, mint egy "low-end" IPS-nek...

    Ellenben a 244T kb 100W-ot fogyaszt, és van egy 50-60ms-os input lagja (ritka magas érték, ma már a grafikus monitorok is meg szoktak állni 20-30ms közt), ami fps játéknál mindenképp fel fog tűnni, de engem még anno Dirt2-ben is zavart.

    214T-hez nem volt szerencsém, de gyanítom, hogy a 244T elődje/kisebb kiadása (szintén S-PVA panel), így valószínűsítem, hogy egy újonnan 40ezres IPS mindenképp számottevő visszalépés lesz színhűségben, fekete homogenitásban hozzá képest. Nehéz ügy, mert egy 244T árát én 20-30ezer közé tenném (40 tényleg sok érte), kivéve ha valami garantáltan kevés (5000 alatti) üzemórás példány. Ebben a méretben én még a Dell U2410-et, illetve a HP LP2475W-t ajánlanám figyelmedbe (A HP OSD menüjében meg is lehet nézni a mennyi üzemóra van az adott példányban). Ezek még felbukkanhatnak 40 alatt a használtpiacon, és ezek tényleg prémium IPS-ek széles színtérrel, és a 40ezres (valószínűleg "edge lit" háttérvilágítású) LG-nél mindenképp jobb feketével.

    Sajnos a 214T-ről nem találok érdemi tesztet, így nem tudom kideríteni, az is széles színterű-e. Van vele kapcsolatban olyan élményed, hogy élénkebb, teltebb, "élőbb" színei vannak, mint a legtöbb monitornak, amit látsz?

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz adamssss #98566 üzenetére

    A 4K és a fullHD abszolút kompatibilis felbontások, mert mindkét dimenzióban pontosan 2x-ese a 4K a fullHD-nak. Így ez esetben nincs "pixeltöredezés", a fullHD tartalom egy pixelje a 4K monitor 4 pixelén jelenik meg, és hibátlanul illeszkedik rá, nincs szükség interpolációra, ami homályosságot, vagy "pixeltorzulásokat" okozna.

    4K (UltraHD): 3840x2160
    FullHD: 1920x1080

    1920 x 2 = 3840
    1080 x 2 = 2160

    Legfeljebb annyi gond lehet ezzel, hogy egy mondjuk 32 colos monitoron a FullHD felbontás már nem éppen tűéles (sőt, élsimítás nélkül már kifejezetten pixelesnek tetszhet), de egy natív fullHD felbontású monitoron sem lenne jottányival sem szebb, ha az is 32 colos, sőt, inkább csúnyább a fizikai pixelek látványa miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák