Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mac!

    aktív tag

    Szerintetek SE K550i, W810i, vagy Samu D900 a jobb választás? Szerintem bármelyikkel együtt tudnék élni, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

    Elég friss még az ötlet, mert eddig egy Nokia 6290-est szemeltem ki magamnak, de csak nem akar megjelenni 2 éves gyári garival... :(
    Most viszont az jutott az eszembe, hogy egy okosteló helyett lehet érdemes lenne befektetnem egy szimplább telóba meg egy komolyabb PDA-ba. A dolog még csak ötlet szinten vetődött fel, és elég tanácstalan vagyok. Így ilyen téren is szívesen fogadok tanácsokat, hogy vegyek egy okostelót (N6290), vagy kb a duplájáért egyet a fenti hármasból meg egy PDA-t (pocket loox N560)? :F

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz Ricardo #353 üzenetére

    Jó teló a 6290, de azért egy N560-as PDA-val nem veszi fel a versenyt tudásban. A több ketyerés megoldás pedig olyan szempont szerint is előnyös lehet, hogy nem kell mindenhova cipelnem egy az átlagnál nagyobb, sérülékenyebb, drágább telót, illetve a külön eszköz miatt az elérhetőségem sem forog veszélyben, ha lemerül az akksi.

    A reagálást köszönöm, mint írtam még nem döntöttem, de rációt azért látok mindkét verzióban. A legnagyobb kérdés, hogy kihasználnám-e a PDA + teló nyújtotta többlettudást, de erre azt hiszem nekem kell választ találnom.

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    Tegnap jártam Óbudán egy MM-ben azzal a céllal, hogy végre élőben megnézzem a 6290-et. Sajna nem volt, viszont valahogy vonzotta a szememet az U600... Képeken nem igazán tetszett, és egyébként sem vagyok a tili-toli híve, de átfutott a fejemen, hogy ilyent kéne vennem, annak ellenére, hogy már régóta 2 teló között vacillálok. Mikor hazaértem átolvastam újra a teszteket, és megnéztem a fórumos véleményeket (ameddig bírtam, rengeteg van), és elég vegyesnek tűnt a kép, ami egyből el is bizonytalanított.

    Így most 3 teló közül kéne választanom, és megköszönném, ha segítenétek ebben.
    A telók: K550i, 6290, U600.

    Fényképezőből bőven elég a 2 MP-es, de a minőség nem hátrány. Az E60-nál megkedveltem a Symbiant, így az pozitívum, de tudnék élni nélküle. A telók mindenképp tokban lesznek tarva, így a méret és súly csak mérsékelten számít. Kinézet csak olyan szempontból számít, hogy nekem tetszen, nem mutogatom. Ebből a szempontból ez a sorrendem: U600, K550i, 6290. Zene és rádió hallgatásra szeretném használni. Az anyag és összeszerelési minőség is számít. 6290-nél tetszik a miniUSB, mert így könnyen tudnám akár pendrive helyett is használni, illetve, hogy minden csatlakozó fedett. A K550i-nél tetszik a hoszú készenléti idő és a másik kettőhöz képest kedvező ár, de a kijelző lehetne nagyobb felbontású. Az U600-nál félek az érintőgomboktól, mert nekem a P310-nél nagyon idegesített, hogy mindent többször kellett nyomnom, hogy érzékelje, itt viszont talán túlzottan is érzékenyre sikerültek.

    Bocs a hosszú hsz-ért, próbáltam tömören a lényeget írni.
    A segítséget előre is köszi!

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz nemma #580 üzenetére

    Nagyon jól emlékszel, ami PDA-t és az egyszerűbb telót illeti. ;) Valóban terveztem, de letettem róla, mert nem használnám ki olyan mértékben, ami megérne annyi pénzt.
    Az E60-at viszont nem ezért adtam el. Azért került eladásra, mert a wifi használhatatlannak bizonyult, és 3G hálózaton telefonálva pedig megfájdúlt tőle a fejem, így mennie kellett.

    A K550i-t gondolkodás nélkül megvenném, ha a pannon feketében árulná, mert 30 k-ért igencsak megérné nekem, viszont ha feketét akarok, akkor kb 50 k. Mellesleg az U600 is van náluk 50 k-ért, 6290 viszont nincs és lehet, hogy nem is lesz a közeljövőben, ami azt jelenti, hogy azt 70 k-ért tudnám megvenni függetlenül. Úgyhogy elég vegyes a kép...

    Az eddigi válaszokat köszi mindenkinek! :R

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz nemma #593 üzenetére

    Igen, kb. 5 perc beszélgetés után rendszeresen megfájdult a fejem, ami tuti, hogy a 3G miatt volt, mert mikor kipróbáltam ugyanott a 3G-t kikapcsolva, akkor nem fájdult meg, csak a hangminőség lett kritikán aluli... :(((
    Maga a fejfájás is zavart, de sokkal inkább az a tudat, hogy ez nincs igazán jó hatással a fejemre, ha már fájdalmat is érzek miatta...

    Most a vásárlás előtt rákerestem a SAR értékekre, és a 6290-é kb fele az E60-énak, és az antennája is jóval messzebb van beszélgetés közben a fejtől, így azzal talán nem lenne probléma.

    Az U600 valóban gondolkodóba ejtett, mert 50-ért nem lenne rossz vétel... :U

    De még tépelődök rajta egy kicsit (az E60 miatt most nagyon félve veszek csak telót, mert azzal igen rövid idő alatt buktam nem kevés pénzt, pedig azzal is hosszú távra terveztem), a sokadszori segítségért viszont hálás köszönet mindenkinek!

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz Mat00 #654 üzenetére

    Ha nem ragaszkodsz az N betűhöz, akkor szerintem érdemes kicsit utánaolvasni a 6290-nek is.

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    Ha az SE K550i és a Nokia 6300 közül kéne választanotok a korábban említett szempontok alapján, akkor melyiket választanátok?

    MOD: szempontok a #578 második felében [link]

    [Szerkesztve]

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz djtoomi #661 üzenetére

    Az U600 egy nagyon jó teló, de túl sok kompromisszumot kellett volna kötnöm hozzá, és a Samu szervízhálózatában is csalódtam, így az kiesett.
    A 6300 külsőre nekem sem tetszett igazán, de külföldi oldalakon nagyon dícsérték, és a kicsit furcsa külsőtől eltekintve egy jó teló.

    Az árakat nézve jelenleg a K550i-t 52-53 k-ért tudnám megvenni, a 6300-t metróban jelenleg 48 k-ért (ha találok még valakit, aki szeretne, és van is még nekik). Mivel zenehallgatásra is használnám, így vennék hozzájuk egy 2 GB-os karit, ami az SE-be kétszer annyiba kerül, ami plusz 7 k. Így viszont a K550i 11-12 k-val drágább lenne. Kérdés, hogy megérné-e...

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    Ma megvettem végre a 6300-t, és nem bántam meg. ;)
    Végül is a metro-s 48 k-s megoldás lett a befutó, ennyiért szerintem elég jó vétel.

    Nagyon szépen köszönöm Nektek a rengeteg segítséget, és kitartást az 5.-6. variációmhoz is. ;]

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    Rég jártam errefelé. Ismét segítséget kérnék Tőletek.
    A kis 6300-val teljesen meg vagyok elégedve, de úgy alakult hogy kell mellé egy másik teló is, amit mindenképp szeretnék zenehallgatásra is használni, így első körben SE walkmanokra gondoltam. Konkrétan a W850 (62k) és W950 (51k) között kéne döntenem. Mivel a két teló (szinte) mindig nálam lenne, így elég ha az egyes célokra csak az egyiket tudom használni, gondolok itt arra, hogy nem zavar a W950-nél, hogy nincs benne kamera. Sőt feleslegesnek tartok 2 közel azonos minőségű kamerás mobilt a zsebeimbe. De a W950-nél nem tudom mennyire kell tartanom a gombok használhatatlanságától, és a kijelző napfényen való rossz láthatóságától.
    Egyéb szempontok és telefonok is jöhetnek, hátha valami felett elsiklottam.
    Előre is köszi mindenkinek!

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz nemma #2084 üzenetére

    Tervben volt egy Mp3 lejátszó, csak úgy alakult, hogy kellene egy második teló, és mivel a zsebeim tárkapacitása is véges, jó lenne megúszni egy kütyüvel.
    Mindkét ár a gsmdepo-tól van, nem igazán láttam egyiket sem olcsóbban.
    A zene minőségére viszont kényes vagyok, így sokkal olcsóbb telók nem igazán jönnek szóba, ha pedig ilyen olcsón tudok venni W950-et, akkor csak az említett félelmek tudnak tőle eltántorítani. :)

    AMD Power
    Külsőre nekem is sokkal jobban tetszik a W580, főleg a szürke, de annál szintén problémásak a gombok, és nagyon nem tetszenek az illesztési hézagok, illetve a szétcsúsztatás során keletkező méretes rés a teló oldalán.

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz Olcsi #2231 üzenetére

    Ismét benéztem, pedig tanulnom kéne... :B

    Ha megengeded, akkor én a K550i-t ajánlanám az eddig leírtak alapján neked. Tudja azt, amit a K750i, de szebb, vékonyabb, és nincs rajta joy. Nem tudom, hol nézted, de ITT pontosan annyiba kerül, mint a K610i.

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

  • Mac!

    aktív tag

    válasz Olcsi #2252 üzenetére

    Nem. A K550i-be M2-es kártyát tudsz csak tenni, és a pannonos, illetve a független változathoz sem jár ilyen.

    Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

Új hozzászólás Aktív témák