Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donald12

    tag

    Sziasztok!

    Nem olvastam végig részletesen a topicot, csak átfutottam, ezért bocs, ha olyat írok, amiről már volt szó! :)) Szóval egy panel tetején lakom, tizedik emelet, 41 m2. Ilyenkor, ha napközben kint 35 fok van, bent a lakásban is 32, legalább. A gond az, hogy éjszaka sem hűl le, Budapest belváros ... ! :Y Ezért tavaly tavaszal vettem egy split klímát. A választás úgy zajlott, hogy olyan szerelő kellett keresnem, aki normális áron dolgozva, hajlandó volt kiszerelni a kültéri egységet az ablak alá (mondom, tizedik emelet! :Y ). A végén egy cég volt erre hajlandó, mégpedig a GENEX. Így GENEX márkájú klímát vettem, pont akciós volt az egyik multinál. :C A teljes összeg mindennel együtt, tavaly tavasszal százezer froncsi volt!
    DE MEGÉRTE!!! Még a mostani kánukilában is annyi fok van a szobában, amennyire a klímát állítom. Ez általában 26 - 27 fok. A lakás legtávolabbi részében általában kettő fokkal van melegebb, mint a légkondis szobában. Ja 2,5 KW -os, de ez a hűtési teljesítménye, áramot nem ennyit fogyaszt! Ha jól emlékszem 900 W óránként, de persze nem megy folyamatosan, mert a hőfokszabályzó ki-be kapcsolgatja. Nekem a villanyszámlám nem ugrott meg vészesen emiatt.
    Tehát mindenkinek ajánlani tudom, aki megengedheti magának, ha ésszel használja az ember, akkor nem fázik meg tőle, és a villanyszámla is tűrhető marad.

    MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

  • Donald12

    tag

    válasz dabadab #85 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy ez amit írsz észak-európában működik is, ha jól emlékszem a Svéd fővárosban.

    MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

  • Donald12

    tag

    válasz Bibby #79 üzenetére

    Nekem a split klíma előtt mobil klímám volt. Nálam nem vált be, bár márkás volt (FAGOR), mégis egy régebbi típus. lehet, hogy ma már jobbakat csinálnak. Ugyanazt a lakást, amit a split tökéletesen lehűt, a mobil egyáltalán nem tudta, pedig nagyonhideg levegőt fújt! Nekem azt mondta akkor egy klímás, hogy az én mobil klímám max 20 m2 -es helyiségben jól működne, de a 41 m2-es lakás már sok neki. Gyakorlatilag egész nap ment, és max 2 fokkal tudta levinni a szoba hőmérsékletét, a lakás többi részén érezni sem lehetett.
    A mobil klíma egyébként attól mobil, hogy bárhová viheted magaddal (ha elbírod cipelni), de mindíg nyíilászáró közelében kell üzemeltetni, mert van a hátulján egy kályhacső méretű nyílás, és ott kb. ezer fokos levegőt fúj magából! Na ezt a csővet ki kell vezetni a hűtött helyiségen kívűlre, nekem egy kör alakú nyílás volt az abalkon, és azon vezettem ki. (Ezt akárhogy is szigeteltem, télen meg dőlt be a hideg!)

    MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

  • Donald12

    tag

    válasz jerry311 #94 üzenetére

    Nekem hűtő-fűtő split klímám van. Nem igazán értek hozzá, de ... Karbantartáskor beszélgettem a szerelőkkel, és azt mondták, hogy leegyszerűsítve úgy működik a fűtés, hogy megfordul a gáz keringési iránya. Vagyis, a beltéri egység fogja a hőt leadni, míg a kültéri egység a hideget! :D Azt is mondták, hogy éppen ezért fagyos időben nem szabad a klímát fűtésre használni, mert tönkremehet a kültéri egység! :F :F :F

    MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

Új hozzászólás Aktív témák