Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    válasz Bibby #79 üzenetére

    Nem akarok baromságot írni de úgyemléxem még régebbről hogy a mobil klímáknak a beltéri egysége mobil, egy flexibilis csővel csatlakozik a kültérihez, és esetenként több csatlakozási pont is lehet, aszt úgy ráncigálhatod az épületen belül. Lehet hogy az amire emléxem az nem a mobil klíma hanem valami speciális mellékhajtás :F , de ha belegondolsz a klímák mindegyikének van külteres része - az ablakklímáknak is van radiátora kivül. Ennyi erővel letehetném az asztalra az ablakklímát oszt hadcsinálja a hideget - szerintem önmaga ellen dolgozna.
    Ezekaz egyszerű vizeshűtő cuccok meg inkább csak párásítanak mint hűtenek, az csak másodlagos és igen csekély hatásfokú a hűtés (ezt is akkor olvastam, deerre tisztán emléxem). Csak az hiányzik a 30fokos szobában hogy még párafelhő is legyen - bár a banánfa biztos értékelné. Ja és honnan jön a hideg víz? A vezetékes víz is meleg (igyad csak, rájösz), meg pazarlás (inkább folyasd le kint a kéró falán), ha zárt rendszerű akkor egykettőre szobameleg lesz, ha hűtőből jön akkor meg az melegít.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Donald12

    tag

    válasz Bibby #79 üzenetére

    Nekem a split klíma előtt mobil klímám volt. Nálam nem vált be, bár márkás volt (FAGOR), mégis egy régebbi típus. lehet, hogy ma már jobbakat csinálnak. Ugyanazt a lakást, amit a split tökéletesen lehűt, a mobil egyáltalán nem tudta, pedig nagyonhideg levegőt fújt! Nekem azt mondta akkor egy klímás, hogy az én mobil klímám max 20 m2 -es helyiségben jól működne, de a 41 m2-es lakás már sok neki. Gyakorlatilag egész nap ment, és max 2 fokkal tudta levinni a szoba hőmérsékletét, a lakás többi részén érezni sem lehetett.
    A mobil klíma egyébként attól mobil, hogy bárhová viheted magaddal (ha elbírod cipelni), de mindíg nyíilászáró közelében kell üzemeltetni, mert van a hátulján egy kályhacső méretű nyílás, és ott kb. ezer fokos levegőt fúj magából! Na ezt a csővet ki kell vezetni a hűtött helyiségen kívűlre, nekem egy kör alakú nyílás volt az abalkon, és azon vezettem ki. (Ezt akárhogy is szigeteltem, télen meg dőlt be a hideg!)

    MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

Új hozzászólás Aktív témák