Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz lasz10 #72395 üzenetére

    De maga a beltérik tudják ezeket?
    Mert amit láttam az szerintem nem ipari beltéri, hanem sima lakossági beltéri. Ezért érdeklődöm, hogy a beltériből nem kéne eleve 2 hogy kihajtsák a kültérit?

    az FH25-öt meg FH50-es adataid nem a kültérire vonatkoznak?

    #72396 Jolida
    Nem volt itt terveztetés ezzel kapcsolatban. :D
    Úgy volt hogy "majd úgyis jön a teljes gépészet kivitelező az egész épületre ( a többi rész még 1000nm2) majd egyben kiépíti a hőszivattyús fűtést"...csak hogy megcsúszott a projekt, de a műhely meg megnyitott és dolgoznak.
    Most az adhoc megoldásként 2 db kültérivel számoltak(valami legyen oszt jóvanazúgy), de egyenként amennyire tudom csak 7,5 kW-osak kerülnek fel.
    Az egyik oldalról valóban a szerintem szigeteletlen szendvics paneles szokásos "üzemcsarnok" kialakítás, de a másik 3 irányból kvázi "védve" van, 2 irányból tűzfal tégla, a 3. irányból meg maga az épület "normál légtere" kvázi "szigetel".

    Közben kiderült hogy nem 150, csak 140 nm2.

    Aztán ráadásul nem szóltak a villanyszerelőnek hogy mikor jön a klímás és lazán beledugták a gépet a közeli 3x2,5-ös dugaljba. :D
    Sőt ha nem ilyen ratyi a fal anyaga, a másodikat is bedugták volna aztán mostanra tuti levágdossa a védelmet. :D

    Egy ilyen 7,5 kW kültérit jobb ha saját 3x4-es leágazással táplál meg a villanyász nem? Vagy tényleg elég a C16 és nem fogja azt sose levágni, akkor sem ha turbóra kapcsolják?
    Turbó alatt tutira leesik a COP 2,25 vagy az alá, tehát ha továbbra is 7,5kW hőt akar előállítani, akkor az már 16A fölötti tartomány lehet...matematikailag.

    Lehet télen külön jó az ha a 2,5-es kiskábel is fűti a légteret. xDD

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák