Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz pepusos #55199 üzenetére

    Csak én nem látom, vagy tényleg nem tettél be fotókat a kérdésedhez hogy esélyünk legyen tanácsot adni? Értem hogy folyosó, de mitől gurul?

    Nálam fujitsu 12ltca van, ebben megoldották hogy csak 1 elvezető cső van.
    Egy alkalommal most télen a rezgéstől kicsúszott a klíma alján lévő pipából az elmenő cső és pont jött a leolvasztás.
    Hát szépen jött belőle annyi víz, ami már beleszámít egy wc lehúzásba, na nem teli tartály. :D
    Na ezért van nekem azon a kis kb 30 cm szakaszon csőfűtés a csőben, majd a lakáson belül van végig furkálva az elvezető cső, egészen a wc-ig. Lelkiismeretesen végig jelölte a falon kimérve a lejtést a telepítéskor a kollega.
    Elsőre persze nagyon nem akarta megcsinálni, nagyon ágált ellene és bizonygatta hogy a vödör a függőfolyosón elég lesz...de kötöttem az ebet a karóhoz, hogy márpedig erre a jellegű telepítésre kértem árajánlatot a kollégájától helyszíni bejáráskor, nem fogok vödrözgetni. Direkt felírattam a kollégájával hogy hány darab faláttörésre és hány [m] csövezésre készítsék az árajánlatot, meg persze hogy kiérkezés előtt felkészítsék a telepítő kollégát.

    A szomszédomnak aki "vödrözik" a függőfolyosón, lelkére van kötve hogy semmiképp sem használhatja fűtésre, arra ott van neki a gázkonvektor.
    Amúgy ki****tt ronda ahogy a falon kívül lejön a fekete cső a fehér falon (természetesen fűtetlen) a folyosón.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák