Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seolwon

    tag

    válasz karasz_att #50007 üzenetére

    Ha kint hidegebb van, akkor bent több hő leadására van szükség.
    Ha pl. -10 fokban ahhoz, hogy bent legyen 22 fok kell az adott szobába 3.5 kW teljesítmény akkor hiába tudna +7 fokban 5 kW-ot is a klíma, nincs értelme számolni vele, ha közben meg elég 1 kW is.

  • waveson

    tag

    válasz karasz_att #50007 üzenetére

    seolwon megválaszolta, viszont azt is tudni kell, hogy ez nem az adott klíma maximális teljesítménye!! Csak ezen a teljesítményen adják meg a COP-t. Egyes klímák sokkal többet tudnak leadni. Nálam pl -7 fokban a Comforánál 3.19 COP van, Sensiránál 2.78 COP, a hőteljesítmény pedig 2.48kW mindkét klímánál egész pontosan, holott tud többet is, ezt a 2.48kW-ot kb 700W teljesítmény mellett tudja leadni, de a 3.5kW-os klímák többsége bőven képes 1000W teljesítménnyel tekerni a kompresszort :U A táblázatban megadott adatok elvileg a klíma gyári adatlapja alapján megadott négyzetméterrel és valamilyen szigetelésit tényezővel számolják ki a szükséges hőigényt, és az ahhoz tartozó COP-t. GONDOLOM, vagyis így lenne logikus, láttam már boltot amit kifűtött egy Gree Comfort Plus, biztosan nem 700W-ot kajált a kompresszor, hanem jóval többet. Viszont én úgy gondolom, hogy a megadott 3.5kW-t nem nagyon engedné túllépni a klíma. Szóval ha van 10 fok kint, te belövöd 30 fokra, powerful üzemmódba,akkor sem áll neki 10kW-os teljesítménnyel fűteni, feltételezem, kb leolvadna a falról :Y . De javítsatok ki ha tévedek vagy bármi. Számomra ezek így logikusak.
    Kipróbáltam egy Vivax klímát 30 fokban fűtésre, kellemes volt az erkélyen ahogy fújta a hideget. Tűz forró levegőt fújt a beltéri. Mivel nem inverteres a klíma, nem tudta szabályozni a teljesítményt.... :DDD :DDD :DDD :DDD Nyomta 1300Wattal, azt jóvan, biztosan 3.5kW fölött volt a beltéri hőleadása, lehet hosszabb távon baj lett volna belőle. De a gombák,baktériumok,vírusok egy részét megégettem az tuti. :D

Új hozzászólás Aktív témák