Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    válasz feco70 #49791 üzenetére

    Igazából szinte nincs mit írni róla. Teszi a dolgát, fújja a forró levegőt amikor kell. Első években kicsit hangosnak találtam (egymaga fűtött 120 nettó négyzetmétert), aztán már párba használtam legkisebb fix ventio fokozaton. Magam takarítom, fűtésben kéthetente kiporszivózom a beltéri szűrőjét.

    Csak fűtésben kültérit nem kell tisztítani, mivel a kondenz, illetve télen a lefagyások és olvasztás miatt patyolat tiszta. Mióta nyári hűtésre is használom (május - szeptember, 22 fok páramentesítés folyamatos üzemben), azóta a kültérit ősszel tisztítanom kell, mivel összeszedi a szöszöket (sajnos van a környéken nyárfa). Ez egy szinte párnát képez a kültéri hőcserélő külső(szívó) oldalán. Ennek őszi takarítására kompresszort használok, leszerelem a klíma védőrácsát, és bentről kifújom. Nagydarabokban szakad le a rárakódott por és szösz, pár perc alatt megvan. A tálcát is kifújom a végén. Mechanikus tisztítást, vizet inkább nem használok, Persze adottság, hogy a kültéri házfalon, egy létrával jól hozzáférhető helyen van. Hosszabb távra erre is gondolni kell.

    Első években még mértem fogyasztást egy sorolható almérővel, a szezonra kb 1500kWh jött ki, egyedi fűtésként, teljes házra. Akkor volt H tarifám is, amit a forgalmazó(Columbus Klima) álltal kiállított igazolás alapján, EON területen kb egy hónap és 120eFt volt kialakítani. Ebben volt egy egyedi 25 méter földkábel is a villanyóraszkrénytől a klímáig direktben.

    Azóta elengedtem a mérést, illetve nem nézem. Na jó, jelenleg, 14325kWh van rajta, megnéztem most. Egy nyári hűtés valahol 300kWh környékén van.

    Annó, sok más klímás megbotránkozására, a szakim 320 000Ft-ért hozta és szerelte fel a gépet. Ez akkor(is) jóval a mások álltal kiajánlott ár alatt volt, ezért volt a felzúdulás. Akkor volt újdonság az alu csöves szerelés egyébként, amivel azóta sincs probléma. Más anyag, máshogy kell vele dolgozni. Meg kell venni a szerszámokat és nagyobb nyomatérka húzni a csavarokat.

    Kb ennyi a Fujitsu LTCA fűtési történet az elmúlt tíz évre. Most néztem meg, pontosan 2011 augusztusban volt a szerelés, októberre pedig meglett a H-tarifás bekötés is. Mellékelem a COP igazolást, hátha épp kell valakinek ilyensmi(ezek már nem aktuálisak, csak mintának) ;)

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák