Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rmihaly

    tag

    válasz borix #47009 üzenetére

    Az energia nem vész el csak átalakul.... tök mindegy hogy 200Wx10óra vagy 2000Wx1óra az energia ugyanannyi.
    Amít írtam előbb abból számolható energia is. Mégpedig úgy hogy beszorzom a hőigény idejével.
    Mint látszik -20C-on kb 4000W -ot kell pótolni óránként... ezt beszorzod 24-el elég szép mennyiséget kapsz.
    A cekászos radiátor nem tudja fedezni a hőveszteséget, így folyamatos üzem mellett is kihűlne az ingatlan.
    Klíma előnye hogy 2-4x több hőt képes előállítani a felvett energiánál.

  • DithenS

    senior tag

    válasz borix #47009 üzenetére

    Azt írják… :DD
    Akkor tuti igaz :P

    Nézd, ha szinten is tart, ő akkor is 2400 wattot vesz fel a konnektorból, ennyit is ad le…. Ha a lakás hőigénye ennyi, akkor folyamatosan ennyit fog felvenni, hogy néha ki be kapcsolgat, a COP értéke nem változik. Ha meg igazán mínusz lesz, akkor pedig kell a 2500 watt, és nem fog kikapcsolni. Ez csak sima tégla, nem tartja a hőt örökké.
    Mint írtam, ez a hőtárolós villanykályhák másolata, csak hogy ott volt benne 200kg samott, ami éjszaka 8-10 órán keresztül felizzította a cekász, majd nappal az adta a hőt. Ennek volt értelme akkor, szoc időkben, ma már ez sem működik. Ja és ez is piszok drága volt. Hallottam 30 ezres villanyszámlákról….
    Fizikát nem tudod átverni! A klíma azért képes erre amire, mert a kinti hőt hasznosítja! A kinti hőmérséklet meg természetes úton létezik.
    Hogy egy cekász fűti a téglát vagy közvetlenül a levegőt, az lényegtelen. Mindegyik ki be kapcsol, hisz egy idő után eléri a kívánt benti hőmérsékletet. Viszont azért nagy hidegben már nem, mikor a hőveszteség ugyan akkora, mint amit a konnektorból felvehet.

Új hozzászólás Aktív témák