Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz F.N. #42484 üzenetére

    Igen, ez nagyon jó. Én is ilyesmin gondolkodtam, csak én a "W1209"-el (pl.: ebay-en keress rá.. 600-700ft érzékelővel, ez sokrétűen felhasználható egyszerű modul, pl. csináltam már belőle kútvíz magasság mérőt ami a kútszivattyút kapcsolja ill védi..), ez annyival lenne jobb talán, hogy késleltetést is lehet állítani, tehát az olvasztás után még menjen a tálcafűtés mondjuk 2 percig..., a ki és bekapcsolási hőmérsékletet is lehet állítani, illetve a kijelzőjén lehet látni a hőfokot, már ha ez érdekel valakit... A fogyasztása minimális, kb.:0,2w
    A kapcsolási rajzát néztem, láttam, hogy van rajta külön kompresszorfűtés és tálcafűtés különálló ntc-kel, igazándiból abban reménykedtem, hogy talán valaki:
    1:
    Tud programozói kódot (mint a hiszterézis állítása..), amivel ezt a folyamatos tálcafűtésről át lehet állítani a csak olvasztás idejére.
    2:
    Esetleg már szétszedte a kültérit, és esetleg ott más bekötés van mint a service manual-ban.. pl.: direkt kötötték a fűtőszálat a fázisra és a 0-ra sorba-kötve egy hőkapcsolóval ., tehát átalakítható egy másfajta gyári bekötésre.....

  • gabor9991

    őstag

    válasz F.N. #42484 üzenetére

    Azt szeretném kérdezni az ötleteddel kapcsolatban hogy ez egy syen muse esetén is használható?
    Elvileg van benne csepptálca és karter fűtés is.
    Egy sensira van már itthon abban semmilyen kiegészítő fűtés nincs és az itt olvasottak alapján ez nem feltétlenül baj viszont a syen rendelkezik ezzel a fantasztikus tulajdonsággal és az a terv hogy a daikin és a syen amíg a külső hőmérséklet függvényében gazdaságosan működnek addig ezzel fűtenék kb 85m2-t.
    Azt szeretném kérdezni hogy ennek a karter fűtésnek kell-e folyamatosan fűtenie a kompresszort fűtés módban vagy teljesen felesleges? Illetve lehet-e probléma abból ha csak termosztátos vezérlés kapcsolgatja ki-be a tálca fűtéssel együtt?

Új hozzászólás Aktív témák